Згідно із даними моніторингу Українського інституту національної пам’яті відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» підлягають зміні назви 76 міст і містечок (смт) та 795 сіл і селищ (разом 871 населений пункт). Громади таких населених пунктів зобов’язані до 21 листопада 2015 погодити поселенню нову назву або повернути стару. Цікаво, що за даними станом на 10 червня 2015 на Львівщині під дію закону підпадає лише один населений пункт – село Максимівка на Старосамбірщині, що увічнює у своїй назві прізвище офіцера НКВД Максимова, який загинув у бою проти УПА поблизу цього села. Історична назва села – Любухова, відома з 1415.
На території Буського району існує ще один населений пункт із начебто українською назвою – АНДРІЇВКА, який за логікою речей мав би підпадати під дію закону про декомунізацію. Перша згадка про село, яке тоді носило гарну українську назву МАРМУЗОВИЧІ, датована 1457р. Архаїчний топонім вказував на перших поселенців цієї місцевості, що були нащадками людини із прізвищем Мармузович. Під такою назвою село проіснувало до першої третини 17 ст. У 1630 р. село перейменували на ФЕРЛЕЇВКУ. Новий ойконім вказував на належність села до його власника – дідича Ферлея. У 1946 р. село стало називатись АНДРІЇВКОЮ – на честь комуніста І.М.Андрєєва, який у 1939 р. був головою місцевої механізованої тракторної станції (МТС).
Я звернувся із запитом до Українського інституту національної пам’яті з проханням внести Андріївку у перелік населених пунктів, що підлягають обов’язковому перейменуванню і сподіваюся, що на карті району з’явиться нова колоритна назва – село МАРМУЗОВИЧІ або ФЕРЛЕЇВКА.
Іван Ціхоцький, кандидат філологічних наук,
доцент кафедри української мови ЛНУ ім.Івана Франка