Головна Політика На Львівщині невідомі можуть демонтувати пам’ятник тоталітаризму

На Львівщині невідомі можуть демонтувати пам’ятник тоталітаризму

Про це на 42 сесії 6 скликання Буської районної ради, що відбулася вчора, заявив голова Буської районної ради Володимир Замроз.

    «До мене зателефонували з якоїсь громадської організації і запитали, коли ми демонтуємо монумент бійцям Першої кінної армії, що над автодорогою «Львів-Київ». Мені сказали, якщо пам’ятник не буде демонтувано, це зроблять вони».

     Нагадаємо, що активності у цьому процесі додав нещодавно ухвалений Верховною Радою України  Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». На сьогодні  монумент вже майже «позбувся» одного коня і половини скульптури вершника-будьонівця. Пам’ятником зараз ніхто не опікується. Він знаходиться на території Кутівської сільради, але там заявляють, що на балансі у них не стоїть. Олеський замок за документами також не має відношення до пам'ятника Першої кінної армії Будьонного. Пам’ятник був споруджений до 55 річчя від створення кінної армії Семена Будьонного, яка постійно супроводжувала партію більшовиків, беручи участь в усіх її кривавих акціях: червоний терор, пограбування «ворожих класів», тощо. 
/Буський медіа портал/ Фото з архіву редакції