Головна Політика На Львівщині з’явилися анонімні листівки проти депутата чи проти податку на нерухомість?

На Львівщині з’явилися анонімні листівки проти депутата чи проти податку на нерухомість?

Депутати Красненської селищної ради Буського району визначились із ставкою нового податку на нерухомість. Однак, уже після цього у селищі Красне з'явилися анонімні листівки. Зокрема, у них йдеться про місцевого депутата І.Гуженка, який, мовляв, "23 січня 2015 року на сесії селищної ради заявив, що ставку податку на нерухомість для мешканців Красного треба збільшити як мінімум у п'ять разів, хоча попередньо на бюджетній комісії в Красненській селищній раді було узгоджено, щоб цей податок був мінімальний".

З приводу цього журналіст "Буського порталу" звернувся за коментарем до селищного голови Красного п.Олега Лотоцького:
 – З 1 січня 2015 року в Україні набув чинності новий Податковий кодекс, згідно з яким податок на нерухомість тепер доведеться платити більшому числу українців. 
На бюджетній комісії ми обговорювали різні варіанти. Пан Гуженко має право як депутат вносити свої пропозиції. Зокрема, він запропонував свій варіант – це 0,5%, але не 2% як встановив парламент. Ми звичайно обговорили всі нюанси та дійшли висновку, що краще буде ставка 0,1%, і проголосували за це. Це не означає, що депутат Гуженко такий поганий, бо вніс таку пропозицію.
Вже не вперше анонімні листівки розміщують на деревах, стовпах, що псуюють загальний вигляд селища. Нагадаю, що існують правила благострою, які забороняють розміщувати всілякі листівки в невстановлених для цього місцях. Для цього є інформаційні дошки та стенди. Ті, хто розклеював ці листівки є ті самі особи, що є противниками генплану, вони і надалі використовують анонімні листівки, таким чином, готуючись до місцевих виборів.

Отже, згідно з прийнятим рішенням, красненці платитимуть податок не раніше 1 січня 2016 року за площу понад 60 кв. м для квартир і понад 120 кв. м для будинків (згідно правкам до Податкового кодексу, які були прийняті парламентом 28 грудня 2014 року). Якщо у власності є кілька квартир, то їхню площу сумують. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їхню площу додають і податок нараховують на площу понад 180 кв. м. Ставка податку становитиме для мешканців Красного 0,1% від мінімальної зарплати (на сьогодні вона становить 1218 грн.)
І хоча, в нинішніх складних економічних умовах такий податок може стати серйозним тягарем для багатьох наших мешканців селища. Адже він  є дуже недосконалим. Він урівнює заможних людей, що мають великі будинки, і пенсіонерів, які мешкають у старих будівлях, яким багато років і котрі знаходяться в жахливому стані. Також існують такі будинки, де 3-кімнатні квартири. Родини, що там мешкають, і так значну суму змушені сплачувати за тепло та інші комунальні послуги. Їм сьогодні особливо важко. У Києві, наприклад, встановлили максимальну ставку податку на нерухомість і за рахунок цього збираються значно поповнити міський бюджет. У Красному зовсім інша ситуація. У нас дуже мало по-справжньому заможних людей. 
До речі, авторам анонімних листівок варто було при обговоренні питання запровадження відповідного податку у Красному, запропонувати встановити нульову ставку податку на нерухомість. Як це, до прикладу, зробили громадські активісти у Хмельницькій області. Але, як бачимо, зараз у них на часі підготовка до місцевих виборів, тому активно готуються до них, порушуючи правила благоустрію та принижуючи честь і гідність людини.
 Роман Матвіюк
/"Буський медіа-портал"/