Головна Політика На Сколівщині обговорили питання реалізації масштабного проєкту «Мале Карпатське коло»

На Сколівщині обговорили питання реалізації масштабного проєкту «Мале Карпатське коло»

163

Сьогодні, 29 травня, на Сколівщині відбулася виїзна нарада з питань моніторингу реалізації спільного проєкту трьох областей «Мале Карпатське коло»

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин спільно з головою ОДА Максимом Козицьким, очільником Закарпатської ОДА Олексієм Петровим та заступником голови Івано-Франківської ОДА Василем Івасиком обговорили план розбудови 300 кілометрів доріг, які мають сполучити гірську Боберку на Львівщині з Хустом на Закарпатті і Долиною на Івано-Франківщині.

«Мале Карпатське коло –  це масштабний проєкт, покликаний зробити центральну частину Українських Карпат доступною та безпечно.
Наша мета не просто прокласти дороги і з’єднати три області навколо діючих і перспективних курортів Славська, Боржави та Прикарпаття. Ми плануємо нові безпечні розширені автошляхи з вуличним освітленням, велодоріжками, тротуарами, відеонаглядом із захистом русел карпатських річок з новими мостовими переходами.

Як відомо, в кінці 2019 року на Сколівщині у межах конференції «Співпраця задля розвитку» було презентовано ініціативу міжрегіональної співпраці «Мале Карпатське коло» та відбулося підписання відповідного меморандуму.

Зараз ми підводимо проміжні результати роботи за останні 5 місяців в процесі реалізації цієї ідеї. Станом на зараз ми фактично оголосили тендери і підписали угоди більше, ніж на 40 проєктно-кошторисних документацій різних відтинків доріг, які входять до Карпатського кола. Також цього року даємо старт будівництву доріг Хітар-Тухля та Бориня-Боберка, на які скеровуємо по 90 млн грн.
Сподіваюся колеги з сусідніх областей нас сьогодні почули і візьмуть за приклад в аналогічній розбудові дорожньої інфраструктури на своїх територіях.
Адже це новий потужний поштовх для розвитку наших Карпат!», – зазначив Олександр Ганущин.

В свою чергу голова ЛОДА Максим Козицький зауважив: «Мале Карпатське коло – один з найважливіших інфраструктурних проєктів області. Адже це і розвиток туризму, гірськолижних курортів, покращення інфраструктури та безпеки в горах.  Маємо вкладати у цей проєкт кошти, щоб якомога швидше його завершити».

«Львівщина звісно виступає таким собі двигуном просування проєкту «Малого Карпатського кола». Сьогодні ми мали можливість ознайомитися з тими напрацюваннями, які уже є. Переконаний, Закарпаття впорається з поставленими завданнями і до 2023 року буде реалізовано цей амбіційний задум», – наголосив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.
Також в межах поїздки учасники наради оглянули ремонт автомобільної дороги Східниця -Верхнє Синьовидне на ділянці дороги Східниця-Урич .