Головна Політика Найбільший у світі пластовий осередок діє у Львові: як долучитись

Найбільший у світі пластовий осередок діє у Львові: як долучитись

Незабаром у пластунів розпочнеться сезон весняних вишколів та літніх таборів. Коменданти заходів складають програми, обдумують кошториси та формують команди. Львівський обласний пластовий центр напередодні старту сезону зібрав основну інформацію про осередки організації та про те, як віддати дитину в Пласт.

Львівська область може похизуватися найбільшою кількістю пластунів по всій Україні. На сьогодні  Пласт Львівщини налічує більш як 4000 членів та 26 осередків, які активно функціонують та розвиваються.

З дітьми різного віку працюють 781 виховник та інструктор. Щотижня вони збираються на сходини (заняття),  а також організовують або долучаються до пластових, соціальних, культурних та спортивних подій.

«Значна частина пластунів, звісно, зосереджена у Львові. Саме тут історично був заснований Пласт у 1911 році. І саме тут сьогодні найбільший у світі пластовий осередок. Організація що у Львові, що і в області розвивається шаленими темпами. Дуже багато батьків хочуть віддати свої дитини до Пласту. Однак, щороку це стає складніше, адже немає достатньо пластових виховників. Виховник – це звичайний волонтер, який приймає рішення займатися з пластовим гуртком за пластовою методикою. Він має пройти вишкіл, відбути практичну частину таборування і тоді вже займатися з дітьми», – розповідають у пластовому центрі.

Шукайте домівки (приміщення для занять) пластунів у таких містах та селищах: Стрий, Золочів, Дрогобич, Львів, Жидачів, Зимна Вода, Борислав, Миколаїв, Рудки, Красне, Новий Розділ, Сокаль, Великі Мости, Хлівчани, Сколе, Старий Самбір, Самбір, Хирів, Червоноград, Мостиська, Перемишляни, Буськ, Заболотці, Новояворівськ, Рава-Руська, Яворів.

Виховник щонайменше 3 години в тиждень витрачає на Пласт. Це проведення самих сходин, до двох годин, і підготовка до них ще годину. На жаль, не всі мають час, а головне бажання, стати пластовими виховниками.

«У всіх свої причини. Але, якщо хочемо бачити свою дитину в українському середовищі, яке створює умови для саморозвитку, то маємо самі ставити пластунами і  виховниками. Бо по-іншому черги до Пласту не зменшаться», – кажуть у центрі.

Львівський обласний пластовий центр цього року запланував два вишколи для пластових виховників. Команда також розробляє карту пошуку волонтерів та алгоритм створення нових осередків. Все для того, щоб Пласт став доступним для кожної дитини області.

«Пластова мережа на Львівщині доволі розгалужена, тому потреба створення такого центру виникла вже давно. Ми хочемо, щоб він виконував функцію такого собі центрального офісу, де можна отримати інформацію про нові проєкти, провести зустрічі, обмінятися досвідом між пластунами з різних областей», – зазначає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА, яке здійснює галузеве управління закладом.

Якщо у вашому місті ще немає Пласту, а ви хочете стати частиною організації, центр запрошує долучитися до розвитку пластового руху. Просто зателефонуйте за номером 0676683398 або напишіть на пошту opslviv@gmail.com