Головна Політика Навчальне оповіщення за участі патрульних: сьогодні у Львові лунатимуть сирени

Навчальне оповіщення за участі патрульних: сьогодні у Львові лунатимуть сирени

Сьогодні в місті лунатимуть сирени, однак львів’ян просять не панікувати. Це буде навчальне оповіщення, яке організовують спільно з патрульною поліцією.

Отож, оповіщення пролунає об 11:00 годині й триватиме орієнтовно до 12:00 год. З гучномовців патрульної поліції лунатимуть повідомлення зі зверненням до містян. До слова, якщо не працюватиме зв’язок, інтернет, телебачення і радіо, жителів Львова повідомлятимуть через гучномовці патрульної поліції, оперативних і комунальних служб.

Читайте також: Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки.

Такі тренування призначені для того, щоб перевірити системи оповіщення населення міста. У разі  виникнення надзвичайних ситуацій, коли не діятимуть звичні канали інформування, люди зможуть отримати усю необхідну інформацію.

Як розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз, за останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення.

«В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», – додав директор департаменту.

Цікаво: Як працюють сирени та скільки в області захисних споруд: інформуємо про способи оповіщення населення

Пам’ятайте, що сирени – це лише засіб для привернення уваги населення. Вони є частиною системи оповіщення, яка створюється як на рівні області, так і районів та громад. Тобто звучання електросирен означають «Увага всім!». Їх вмикають не лише у випадку виникнення надзвичайної ситуації, а й для того, що перевірити технічну справність системи оповіщення або проводять оновлення програмного забезпечення.