Головна Політика Про корупцію, комунальні тарифи та субсидії

Про корупцію, комунальні тарифи та субсидії

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у Києві провів семінар для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики. Журналіст Буського порталу завітав на захід, де мав змогу, як інші представники ЗМІ, поставити ряд цікавих питань. Забігаючи наперед, зазначимо, що жодних питань  з прес-службою Прем'єр-міністра України журналісти не узгоджували. Тому лунало чимало критичних питань, на які В.Гройсман відповідав чітко, інколи – лаконічно.

За словами В.Гройсмана, корупція в Україні доживає останні свої дні.

«Ви зараз самі можете бачити всі затримання корупціонерів, які робляться правоохоронними органами. І я можу заявити з впевненістю, можете навіть записати ці слова, це початок кінця корупційній діяльності в нашій країні. Як довго нам доведеться боротися з цією бідою я сказати не можу. Можливо ще декілька місяців, можливо декілька років. Проте саме головне, що ця робота почалася і вона виконується доволі успішно», – наголосив прем’єр.

Цікаво було почути з уст В.Гройсмана, що місцеві ради можуть інвестувати кошти бюджетів в модернізацію енергетичної системи, це дозволить за декілька років зробити міста  енергоефективними. Сам міністр вважає, що це допоможе більш ефективно модернізувати енергосистеми замість того, щоб приймати звернення щодо недопущення підвищення тарифів, оскільки розрахунки щодо тарифів на житлово-комунальні послуги формуються на місцях.
  «Комунальне підприємство робить розрахунки з власних тарифів і передає їх в Київ на перевірку і затвердження. Хто є власником комунального підприємства? Власником є територіальна громада. А хто управляє? Міська рада. То навіщо міська рада сама приймає рішення зупинити підвищення тарифів у своєму ж підприємстві? Достатньо сказати своєму ж керівнику, що не давайте ніяких розрахунків, зробіть збитковий тариф і ми вам з міського бюджету це компенсуємо як різницю тарифів», – наголосив Гройсман.
   Володимир Гройсман наголосив, що місцеві бюджети отримали додаткові мільйони і мільярди завдяки розпочатій фінансовій децентралізації. 

«Треба їх інвестувати і за 2-3 роки міста стануть енергоефективними», – заявив Прем’єр-міністр.
   «Мова йде про те, що це популістичний крок. Є політикани, які закликають міські ради приймати рішення. Воно їм треба не для того, щоб захистити, а для того, щоб зробити інформаційну кампанію проти тарифів», – зазначив Володимир Гройсман.

Продовження читайте у наступному номері.

Фото Роман МАТВІЮК