Головна Політика Про мітинг опозиції 16 березня у Львові

Про мітинг опозиції 16 березня у Львові

Незважаючи на снігові заметілі, які буквально паралізували кілька західних областей, протестний марш і мітинг за участі лідерів опозиції Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока, запланований на 16 березня у Львові, таки відбувся. Депутати Буської районної і міської рад – представники районних партійних організацій "ВО "Батьківщина" і ВО "Свобода" разом із своїми очільниками Михайлом Гаєвським і Богданом Гринишиним були у багатотисячній когорті мітингувальників загальнонаціональної акції протесту "Вставай, Україно".

"Ми приїхали відробляти кожен ваш го­лос", – заявив присутнім Арсеній Яценюк, назвавши два шляхи боротьби з владою. За його словами, перший – парла­мент­ський: "Зараз Президент Янукович не конт­ролює Верховну Раду. Якщо люди по­встануть за свої політичні і економічні пра­ва, то розподіл сил в українському парламенті також зміниться. В тому чис­лі  за рахунок тих  мажоритарних де­пу­та­тів, які зараз знаходяться в невизначеному стані, але які зрозуміють, що треба бути тільки на боці людей. А на боці людей – це на боці опозиції. Втрата Януковичем остаточної більшості у Верховній Раді України означає перший крок до його відставки".

Також А.Яценюк наголосив на позапарламентських засобах боротьби: "В Україні вирує політична й економічна криза. Хто сподівався в 2004 році, що буквально за декілька місяців все радикально зміниться? Основне – не сидіти в хаті, не думати, що просто так минеться, і не думати про те, що давайте ще два роки почекаємо, а там, можливо, пройдуть вибори. Це сценарій Президента Януковича… Тому треба і в парламенті, і поза парламентом піднімати боротьбу".

У свою чергу Олег Тягнибок зазначив, що три опозиційні сили, як і обіцяли перед виборами, зареєстрували у ВР законопроект про імпічмент Президента. "А необхідна кількість депутатів за нього проголосує тільки тоді, коли парламент дійсно буде парламентом, а не акціонерним товариством Партії регіонів. Я переконаний: коли в порядку денному буде стояти питання про імпічмент Президента і  парламент буде оточений мільйоном обурених діями Януковича українців, то такий законопроект буде набагато швидше ухвалений. Тому ми їдемо зараз від області до області для того, щоб підняти людей", – сказав він.

Лідер ВО "Свобода" зауважив, що, незважаючи на те, що "Свобода", "Батьківщина" і УДАР ідеологічно є різними, вони мають спільну мету – підготувати грунт, щоб підняти народ  і повалити режим Януковича, а також не допустити реваншу диктатури і   провести докорінні зміни в суспільстві. А Арсеній Яценюк закликав людей взяти участь у великій акції протесту в Києві, яка відбудеться 18 травня.

Ірина ГАЄВСЬКА