Головна Політика У Львові відбулося публічне обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

У Львові відбулося публічне обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин сьогодні, 3 березня, взяв участь у публічному обговоренні змін до Конституції України в частині децентралізації влади, змін до законодавства щодо повноважень та захисту прав місцевого самоврядування в Україні і реалізації адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.

На початку свого виступу Олександр Ганущин наголосив, що 17.01.2020 р. – дата перемоги місцевого самоврядування!

«Саме в цей день місцеве самоврядування, експертне середовище та представництва західних держав домоглися, щоб Президент Зеленський відкликав проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України».

Те, що сьогодні відбувається у Львові, вчора – у Вінниці, а завтра у Києві й Дніпрі, – це спроба центральної влади, з одного боку, відновити нашу довіру, місцевого самоврядування. А з іншого боку – це зрозумілий намір надати змінам до Конституції такого собі лоску, мовляв, було всенародне обговорення.

Давайте щодо довіри. Буде непросто. Хочу нагадати про що йшлося:

По-перше, – про префектів з надмірними повноваженням надійних «смотрящих».

По-друге, – про штучний розділ посад голови відповідної громади і голови ради громади.

По-третє, – про непрямі вибори до обласних рад, ротацію голів кожного року.

По-четверте, – не в повному обсязі виконувати – точніше фінансувати делеговані повноваження.

По-п’яте, – про те, щоб субрегіональний рівень залишити в «підвішеному» стані.

Усі ці зміни мали зробити нас, місцеве самоврядування, слабшими, кволішими і залежнішими. Що аж ніяк не відповідає цілям децентралізації.

І окремо, може, це не всім болить – епопея з спробами дати зелене світло адміністративно-правовому статусу окремих адмінтеродиниць.

Ми всі за продовження децентралізаційних перетворень. Але будь-якій команді, в тому числі й зеленій, вилазити собі на голову не дозволимо. Децентралізацію – не спинити! Але давайте її робити з розумом, по-людськи!

Бажаю всім учасникам зібрання плідної роботи!», – сказав очільник облради.

Варто зауважити, що участь в обговоренні взяли заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, представники Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», інших громадських організацій органів місцевого самоврядування, представники об’єднаних територіальних громад, районних рад та райдержадміністрацій, науковці, експерти у галузі конституційного права.

Окрім Львівщини, в заході взяли участь представники Волинської та Закарпатської областей.

Круглий стіл організовано за спільною ініціативою зокрема, Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Міністерством розвитку громад та територій України в рамках циклу публічних консультацій у всіх регіонах України.