Депутати обласної ради сьогодні, 5 грудня, розглянули та затвердити Комплексну програму соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки.
Загальний обсяг фінансових ресурсів з обласного бюджету на 2018 рік становить 46 453,98 тис.грн.
Програма передбачає реалізацію таких заходів:
– Виплата адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української Повстанської Армії, реабілітованим за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та потерпілим від політичних репресій.
– Відшкодування витрат на поховання учасників національно-визвольних змагань.
– Надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови обласної державної адміністрації.
– Надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови обласної ради та депутатів обласної ради.
– Надання одноразової адресної допомоги на придбання навчального приладдя дітям із багатодітних сімей.
– Надання одноразової адресної допомоги потерпілим внаслідок надзвичайних ситуацій.
– Фінансова підтримка громадських і благодійних організацій, діяльність яких спрямована на вирішення гострих соціальних проблем області.
– Надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів, ветеранів, політичних в’язнів і репресованих, культурно-просвітницьким організаціям, які виконують соціальні функції та мають статус обласних, для здійснення їх статутної діяльності.
– Дофінансування на конкурсних засадах мікропроектів громадських та благодійних організацій, які фінансуються з різних джерел і спрямовані на покращення якості життя соціально незахищених верств населення області.
– Соціальне обслуговування та підтримка осіб з особливими потребами.
– Забезпечення надання соціальних послуг особам, котрих торкнулась епідемія ВІЛ.
– Забезпечення інвалідів по зору технічними засобами медичної групи з мовним виводом (глюкометри, термометри, тонометри) та очними протезами.
– Заходи соціального спрямування (виготовлення поліграфічної продукції з соціальних питань (буклети, інформаційні листівки, методичні матеріали, проведення заходів щодо відзначення визначних дат).
– Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом.
Довідково:
Станом на 1 жовтня 2017 року в області проживають: 29 199 малозабезпечених сімей, у тому числі 11 499 малозабезпечених багатодітних сімей; 33 669 дітей з інвалідністю; 8 570 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 1511 ветеранів УПА; 10 176 реабілітованих за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та потерпілих від політичних репресій.
У Львівській області функціонує 882 приміських та міжміських маршрути, на яких працює 2318 автобусів різної пасажиромісткості. Маршрути обслуговують 59 перевізників. Загальна кількість пільговиків на території області становить 692 тис. осіб.