Головна Політика Представники кооперативів області в межах конференції відвідали молочну ферму та сільськогосподарський завод...

Представники кооперативів області в межах конференції відвідали молочну ферму та сільськогосподарський завод Львівщини

Участь у конференції взяли приблизно 50 учасників від сільськогосподарських кооперативних об’єднань Львівщини, Рівненщини, Івано-Франківщини.

До Міжнародного для кооперації для представників сільськогосподарських кооперативів відбулась тематична конференція. Організувала подію БО «Львівська аграрна дорадча служба» на території Крехівського монастиря святого Миколая.

Участь у конференції взяли приблизно 50 учасників від сільськогосподарських кооперативних об’єднань Львівщини, Рівненщини, Івано-Франківщини, а також науковці, представники дорадчих служб Львівської області та духовенство.

Присутнім розповіли про участь УГКЦ у кооперативному становленні та розвитку в Україні,  детально обговорили проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в час війни та впливу кооперативного руху на розвиток сільських територій.

«Сільське господарство суттєво впливає на розвиток сільських територій, зокрема сільськогосподарські кооперативи, оскільки вони сприяють соціальній згуртованості,  зміцненню місцевої економіки, розвитку інфраструктури. Якщо охопити оком територію Львівщини, то можна помітити, що багато інфраструктурних об’єктів у сільських територіях побудовані саме в час активної фази розвитку кооперативного руху», – зауважив тренер з питань кооперації аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський.

Кожен з присутніх мав можливість поділитись власним досвідом ведення та управління кооперативом, обмінятись контактами та завести нові партнерства.

В межах заходу учасники відвідали монастирську молочну ферму. Також молокопереробний кооперативний завод ТОВ «Набіл» та сільськогосподарський кооператив «Стрийський Ясь» презентували продукцію власного виробництва.

«Іноземний досвід показує, що об’єднання в сільськогосподарські кооперативи може мати величезний позитивний вплив на розвиток сільських територій. У багатьох країнах світу кооперативи сприяли економічному зростанню, підвищенню продуктивності та забезпеченню сталого розвитку сільського господарства. Наприклад, у Данії та Нідерландах кооперативи допомогли фермерам значно збільшити свої доходи та вийти на міжнародні ринки. Як не крути, але прийде час, коли  кожен дрібний виробник – фермер Львівщини зрозуміє важливість об’єднання в кооперативи  задля спільного процвітання. Бо кооперація – це не лише шлях до підвищення прибутків і зниження витрат членів кооперативів, але й можливість отримати доступ до сучасних технологій, нових ринків збуту та фінансування. Об’єднання в кооперативи – це інвестиція в майбутнє наших сільських територій і покращення якості життя для всіх жителів», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.