Головна Політика Профільна комісія рекомендуватиме обласній раді здійснити повну декомунізацію території Львівщини

Профільна комісія рекомендуватиме обласній раді здійснити повну декомунізацію території Львівщини

Комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради напрацювала проєкт рішення щодо здійснення повної декомунізації та деколонізації на території Львівської області. Також депутати рекомендуватимуть органам місцевого самоврядування прийняти рішення про демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіалів, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим.

Як зазначив голова комісії Святослав Шеремета, депутати рекомендуватимуть громадам прийняти рішення про перенесення місць поховань загиблих з площ та вулиць населених пунктів на кладовища.

«Ми хочемо прибрати маркери радянського окупаційного режиму – пам’ятники, меморіали. Поховання енкаведистів на вулицях, датовані 1939-1954 роками, також можна сприймати як своєрідні маркери. Адже в основному вони боролися з українським визвольним рухом. То ж доречно перенести останки загиблих на цвинтарі. Крім того, варто перейменувати вулиці, парки, сквери, назви яких мають відношення до країни агресора і таким чином завершити процес деколонізації», – пояснив голова комісії.

Депутати доопрацюють текст рішення та запропонують документ на розгляд колег під час найближчого засідання сесії Львівської обласної ради.