Головна Політика Прокуратуру Буського району можуть ліквідувати, а згодом і район?

Прокуратуру Буського району можуть ліквідувати, а згодом і район?

   В районних органах прокуратури – неминучі реформи. Через процес реформування Генпрокуратури районні прокуратури можуть найближчим часом замінити місцевими і зменшити їх кількість. Таку стратегію реформування цьогоріч представили генеральний прокурор Віктор Шокін та його заступник Давид Сакварелідзе.

   Згідно Закону України "Про прокуратуру", який набирає чинності з 25 квітня цього року передбачено створення місцевих прокуратур, нажаль, місцева прокуратура, під юрисдикцію якої попадає наш район, буде прокуратура Радехівського району. 
  Прокурор Буського району Володимир Рекшинський на позачерговій сесії райради зазначив, що до територіальної юрисдикції Радехівської місцевої прокуратури Львівської області входять Радехівський, Бродівський, Буський та Кам’янка-Бузький райони.
    "У зв'язку з цією реформою скорочуються працівники прокуратури, не буде на місці ні прокурора, ні заступника, лише декілька працівників, які будуть виконувати свої обов'язки, – каже прокурор Володимир Рекшинський. – Для району – це унеможливить спілкування будь-яких громадян та здійснення особистого прийому. Мною було подано пропозиції до заступника головного прокурора України щодо реформування прокуратури. Кожен прокурор району перед прийняттям цього закону написав свої пропозиції і наголосив, що його район є основний. Реформування прокуратури потребує затратних коштів, яких зараз в Україні немає. Тому наразі вирішується питання на деякий час відтермінувати реформу. Однак все йде до того, що на території Буського району прокуратуру ліквідують".
   У депутатів райради виникло питання, якщо прокурор буде в Радехові, а не у Буську, чи полегшить воно роботу районної міліції? 
  Начальник районної міліції Василь Шевцов відповів, що це їм тільки роботу ускладнить, оскільки прокуратура і міліція взаємпов'язана між собою спільною діяльністю.
"Ми приходимо радитися до прокурора по тій чи іншій ситуації, – наголошує Василь Шевцов. – Про що можна радитися з прокурором по телефону, якщо він знаходиться за 42 км (відстань від Радехова до Буська)? Для вивчення того чи іншого питання прокурору треба бачити документи, а це доведеться сідати у машину і їхати по бездоріжжю у Радехів. Однак можливо таке, що там доведеться ще чекати прийому з прокурором, адже зі своїми питаннями чи проблемами можуть стояти у черзі інші прокурори та прості громадяни. Виходить, що оптимізація прокуратури тільки завдасть клопоту".
  З усього вищесказано депутати Буської райради прийняли звернення до голови Верховної Ради України, Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального Прокурора України з проханням зберегти статус прокурора Буського району, внісши відповідні зміни у зазначений додаток до Закону України «Про прокуратуру».
 Роман Матвіюк
/Буський медіа-портал/

Нижче подаємо звернення депутатів:
                                        До голови Верховної Ради України,
                                                  Президента України, Прем’єр-міністра України,
                                                                Генерального Прокурора України

    Ми, депутати Буської районної ради, доводимо до Вашого відома, що згідно п.1 ст.12 Закону України «Про прокуратуру», у системі прокуратури України діють місцеві прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається в Додатку до цього Закону.
    Зокрема, до територіальної юрисдикції Радехівської місцевої прокуратури Львівської області входять Радехівський, Бродівський, Буський та Кам’янка-Бузький райони. Відповідно відстань від Радехова до Бродів складає 49 км, від Радехова до Буська – 42 км, від Радехова до Кам’янка-Бузьки – 31 км.
   Адміністративним устроєм вказаних районів передбачено 4 міських, 7 селищних та 98 сільських рад, які об’єднують 336 населених пунктів. Загальна площа вказаних територій складає 4026 км?. Сюди входить чотири районні відділи внутрішніх справ – Радехівський, Бродівський, Буський та Кам’янка-Бузький.
     Відповідно до статті 2. Закону України «Про прокуратуру», від 14 жовтня 2014 року на прокуратуру покладаються функції: підтримання державного обвинувачення в суді; представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом; нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
     З урахуванням цього виникає питання належного виконання вимог п.2 Наказу ГПУ № 4 від 19.12.2012 року в частині безумовного забезпечення виконання вимог Закону при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні в органах досудового розслідування зазначених ОВС заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасного внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Подальшого невідкладного скерування із зазначених слідчих підрозділів повідомлень в порядку ч.6 ст.214 КПК України  про початок досудового розслідування.
     Крім цього, керівникам органів прокуратури необхідно виїжджати на місце події за фактами кримінальних правопорушень, передбачених пунктом 2.6 цього наказу, забезпечивши якісне проведення огляду, організацію невідкладних першочергових слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій. Зазначена площа обслуговування та окреме розташування крайніх населених пунктів унеможливлює оперативне прибуття до місця події, а також тягне за собою значні витрати паливних матеріалів.
    При розташуванні міськрайвідділів ОВС та судів першої інстанції у різних районних центрах, про яку оперативність може йти мова при здійсненні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, участі у судовому провадженні та оскарженні судових рішень у кримінальних провадженнях. Зокрема, при вирішенні питань щодо погодження клопотань слідчих про тимчасовий доступ до речей і документів, огляд, обшук, арешт майна, застосування запобіжних заходів, заслуховування стану досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях.
    Окрім цього, відповідно до п.8.7. Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому в органах прокуратури України, затвердженої наказом ГПУ № 9 від 27.12.2014 року, передбачено порядок прийому керівником відповідної прокуратури за місцем праці та проживання громадян, у вечірній час, вихідні і святкові дні. Яким чином реалізувати вказані повноваження та поспілкуватися із людьми, почути про наболіле, та у кінцевому результаті вирішити по суті підняті питання керівнику відповідної прокуратури при  наявності більше 300 населених пунктів та території площею понад 4000 км ?.
   Враховуючи вищевикладене, а також створення належних умов для роботи Буської прокуратури, зокрема передачу відповідного майна з комунальної у державну власність органами місцевого самоврядування, просимо зберегти статус прокурора Буського району, внісши відповідні зміни у зазначений додаток до Закону України «Про прокуратуру».