Головна Політика Робоча група обласної ради перевірила реалізацію об`єктів соціальної інфраструктури Буського району

Робоча група обласної ради перевірила реалізацію об`єктів соціальної інфраструктури Буського району

Посадовці Львівської обласної ради продовжують робочі поїздки в населені пункти області на об’єкти, що реалізовуються цьогоріч з різних джерел фінансування. Відтак учора, 30 серпня, вони відвідали Буський район.

Зокрема, ознайомилися з ходом реалізації 7 проектів місцевого розвитку, двох об’єктів будівництва, які здійснюються за кошти державного бюджету та одного – з обласного бюджету. До слова, в Буському районі планують реалізувати 10 об’єктів з будівництва, реконструкції чи капітального ремонту в межах обласних програм та 17 проектів місцевого розвитку на загальну суму 7,2 млн грн. з обласного бюджету. А також 8 об’єктів за рахунок держбюджету.

Як розповів начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Іван Собко, загалом можна відзначити позитивну динаміку здійснення робіт у школах, садочках, народних домах Буського району. Із 17 об’єктів, на 10 – роботи завершені.

«До прикладу, яскравий приклад успішної реалізації проекту місцевого розвитку, коли замовником робіт є Благодійний Фонд “Шкільна перспектива”. “Капітальний ремонт спортзалу Буської ЗОШ I-III ст. №. 2” в активній фазі, – каже Іван Собко. – Об’єми робіт вражають, це при вартості проекту 399 тис. грн. На сьогодні приміщення пофарбовані, встановлені рамні сітки, готується обшивка бокових стінок та буде повністю замінена підлога».

Також посадовці провели розмову з членами батьківського комітету щодо реагування на неякісні види робіт під час реалізації проекту з реконструкції західного корпусу та проведення енергозберігаючих заходів у Буській ЗОШ №2, що фінансувався у 2017 році за кошти ДФРР та субвенції на соцекономрозвиток.

З метою об’єктивного аналізу ситуації депутат обласної ради Іван Собко звернувся до замовників робіт щодо надання копій експертного звіту ПКД , актів виконаних робіт. Батьки звернули увагу на конкретні, на їх  думку, недопрацювання, які мав би усунути підрядник. В іншому випадку відповідні звернення уже будуть скеровані у правоохоронні органи для реагування.

Як зауважила начальник відділу з питань бюджету та обласних програм Тетяна Скрипець, результатом таких робочих поїздок є моніторинг спрямування та використання на місцях бюджетних коштів. За її словами, кошти обласного бюджету на фінансування проектів місцевого розвитку є, але спостерігається тенденція, що роботи на об’єктах виконані, а підрядниками не завжди подаються Акти виконаних робіт на проплату, що підтверджує високий рівень довіри до програм та проектів місцевого розвитку облради. «Серед п’яти об’єктів Буського району, які фінансуються в 2018 році з Бюджету розвитку обласного бюджету на трьох об’єктах тривають роботи (в с. Переволочна виконуються роботи за кошти обласного бюджету, а в с. Вербляни та с. Задвір’я – за кошти місцевого бюджету і де замовники очікують на кошти, які рішенням облради передбачені ще 5 червня і є надія, що всі підготовчі питання учасниками бюджетного процесу для початку фінансування Департаментом фінансів ОДА будуть вирішені в найкоротші терміни», – зазначила Тетяна Скрипець.

Робоча група обласної ради перевірила реалізацію об`єктів соціальної інфраструктури Буського району

Загалом ситуація з освоєнням коштів у Буському районі є задовільною. Є всі підстави стверджувати, що усі кошти з державного та обласного будуть ефективно використані, а об’єкти соціальної інфраструктури  вчасно здані.