Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин сьогодні, 30 березня, в Івано-Франківську взяв участь у спільному засіданні комітетів Верховної Ради України, присвяченому Карпатському регіону, зокрема розвитку його транспортної інфраструктури як ключової умови соціально-економічного зростання.
Так, Олександр Ганущин представив парламентарям та очільникам гірських областей власне бачення вирішення проблем із реалізацією проектів у рамках Програм транскордонного співробітництва ENPI 2007-2013 на пунктах пропуску «Україна – ЄС».
Як пояснив голова Львівської облради, суть питання полягає в тому, що за кошти програм ЄС до 31 грудня 2016 року ДФС мала провести відбудову 6+1 пункту пропуску. «Мали використати 22,4 млн євро. У результаті підвели як імідж країни, так і своїх партнерів по той бік кордону, а також всіх потенційних бенефіціарів транскордонних програм», – сказав Олександр Ганущин.
На переконання Олександра Ганущина, першочергово необхідно надати належно оформлені звіти про реалізовані заходи і повернути різницю невикористаних коштів ЄС. На його думку, наступними кроками до вирішення проблеми є: функції замовника покласти на ОДА, вивести «0» і перерахувати ПКД та забезпечити ресурс на завершення робіт.
Крім того, очільник облради звернув увагу присутніх, що всі міжнародні програми «стоять», бо немає постанови Уряду про контрольний контактний пункт. І немає затвердженого списку сертифікованих аудиторів. «Ці проблеми повністю унеможливлюють рух коштів по будь-яких міжнародних проектах», – підкреслив Олександр Ганущин.
Також Олександр Ганущин розповів про пілотний проект за кошти ЄС для регіону Карпат в Україні, пріоритетами якого є: підтримка регіональних проектів та програм у сфері доступності, підтримка підприємництва, збереження природної та історико-культурної спадщини і розвитку людського капіталу.
«Упевнений, що тільки разом нам вдасться змінити ситуацію на краще», – підсумував голова Львівської облради.
Варто зауважити, що під час спільного засідання комітетів Верховної Ради України до того ж йшлося про розбудову автомобільних доріг та мостових переходів Карпатського регіону; забезпечення виконання обсягів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2018 році в частині забезпечення ПАТ «Укрзалізниця» перевезень будівельних матеріалів для проведення таких робіт; будівництво нових прикордонно-митних пунктів пропуску та під’їздів до них.