Головна Політика Степан Кубів доручив якнайшвидше розробити новий проект консервації рудника у Стебнику

Степан Кубів доручив якнайшвидше розробити новий проект консервації рудника у Стебнику

Степан Кубів відзначив, що за довгі роки неконтрольоване затоплення рудника № 2 завдало суттєвої шкоди прилеглій території, включно з житловими будинками, господарськими об’єктами, лінією електропередач, дорогою.

«З 1999 по 2014 рік на консервацію проблемної ділянки регулярно виділялися кошти: з резервного фонду держбюджету спочатку 9 млн грн, потім ще 46,5 млн грн. Усього, разом з коштами  місцевого бюджету 73,5 млн грн. Але попри це бачимо, що проблема залишається», – підкреслив Степан Кубів.

Під час засідання учасники зазначили, що постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки проводиться регулярно з 2005 року, За її висновками з 2006 року піднімалася низка питань про необхідність перенесення інженерних мереж та вирішення питань щодо приватних об’єктів у зоні ризику.

Заслухавши пояснення відповідальних представників Степан Кубів зауважив, що комплексне вирішення проблеми вимагає активної участі місцевих органів влади, створення належної системи моніторингу для запобігання подальших обвалів ґрунту, а також формування оновленої програми консервації ділянки рудника.

«По-перше, слід напрацювати новий, якісний проект консервації, оскільки попередній мав суттєві недоліки і уже не відповідає вимогам часу. Це довгострокова робота, але уже зараз можна розпочати підготовчі роботи з моніторингу  та технічного забезпечення подальших процедур із залученням експертів. Головне – запобігти подальшим обвалам ґрунту, бо небезпека залишається велика. По-третє, проблему щодо приватних будинків та інших приміщень у зоні ризику треба проводити з урахуванням питання власності, щоб врахувати всі обставини та питання», – зазначив Степан Кубів у підсумку.

Відтак Степан Кубів доручив Мінприроди, Мінфіну, ДСНС, Держгеонадра, Держгеології, Фонду держмайна разом з Львівською ОДА провести відповідні наради та експертизи щодо ситуації у Стебнику та надати свої пропозиції для прискорення розробки проекту консервації рудника.

«Проблему цієї техногенної катастрофи за майже 27 років треба нарешті вирішити системно. Маємо раціонально використати наявний ресурс і не допустити повторення загрози», – підкреслив Степан Кубів.

Він також додав, що підтримує пропозицію здійснити фінансування першочергових робіт за рахунок місцевого бюджету, де передбачені відповідні видатки.