Головна Політика Тимчасова контрольна комісія обласної ради перевірить стан будівництва сільських амбулаторій на Львівщині

Тимчасова контрольна комісія обласної ради перевірить стан будівництва сільських амбулаторій на Львівщині

Депутати обласної ради ініціювали створення тимчасової контрольної комісії для перевірки стану будівництва та оснащення сільських амбулаторій в рамках державної програми «Доступна медицина» у Львівській області.

Таке рішення було прийнято 8 квітня під час спільного засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства, з питань розвитку місцевого самоврядування  та з питань інженерного, ЖКГ, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

Державна програма «Доступна медицина» стартувала на початку 2019 року. Її мета – наближення та покращення якості медичних послуг для кожного мешканця територіальних громад.   В рамках виконання програми на Львівщині  до 2021 року планували ввести в експлуатацію 43 амбулаторії сімейної медицини, збудованих за уніфікованими проєктами.

Спорудження сільських амбулаторій мало б відбуватися за умови 10% співфінансування з місцевих бюджетів, а мережа сучасних медичних закладів  охопити всю територію Львівської області.

Як повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурп’як, станом на початок квітня цього року, із 43 запланованих проєктом лабораторій, здані в експлуатацію лише 18. Решта будівель ще на різних етапах будівництва, 6  – на завершальній стадії, а є й такі, що недобудовані через відсутність фінансування.

Голова депутатської комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування Володимир Кирилич наголосив на важливості вивчення ситуації щодо спорудження кожної амбулаторії окремо.

«Ми маємо не лише проаналізувати цифри та документи, а виїхати на місце будівництва. Є амбулаторії, які не завершені з технічних причин, наприклад, через недобросовісне виконання робіт підрядниками. Треба зібрати детальну інформацію, з’ясувати хто виконував роботи, хто  контролював виконавців», – акцентував Володимир Кирилич.

Депутати дійшли згоди щодо необхідності створення тимчасової контрольної комісії, яка виїде на місця будівництва та проведе ретельну перевірку використання коштів та якості кожного приміщення, закупівлі обладнання.

До складу цієї комісії увійдуть по 2 особи від  комісії з питань охорони здоров’я та материнства, з питань розвитку місцевого самоврядування  та з питань інженерного, ЖКГ, інфраструктури та ПЕКу.

Всього до складу комісії має увійти 10 депутатів. ЇЇ планують доукомплектувати за пропозиціями депутатів під час розгляду цього питання на найближчій сесії Львівської обласної ради.

“Маємо вивчити ситуацію та зрозуміти проблематику,  а також допомогти громадам налагодити надання якісних медичних послуг для пацієнтів. Сьогодні депутати повинні всіма можливими способами сприяти громадам в облаштуванні медичної інфраструктури”, – підсумувала голова комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради Анна Ярмола.