Головна Політика Творчі заняття та тренінги: як Новояворівська громада долучилась до роботи з внутрішньо...

Творчі заняття та тренінги: як Новояворівська громада долучилась до роботи з внутрішньо переміщеними особами

Жителі Яворівського району роблять все можливе, щоб підтримати людей, які через агресію росії знайшли прихисток на Яворівщині. Упродовж війни, для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають на території Новояворівської територіальної громади організовують низку заходів для підтримки дітей та дорослих.

Завдяки зусиллям працівників відділу освіти та відділу культури, молоді та спорту Новояворівської міської ради на підтримку переселенців відбулись психологічні зустрічі у приміщенні міської бібліотеки (ПК «Кристал») з використанням арттерапевтичних технік. Кожну зустріч групи психологічної підтримки «Обійми» супроводжують кваліфіковані психологи.

Учителі початкових класів ЗЗСО Новояворівської міської ради, завдяки дитячому фонду #UNICEFUkraine проводять творчі заняття для дітей, які вимушено переселені через російську агресію. У співпраці з Центром надання соціальних послуг реалізовується проєкт дитячі точки «Спільно», аби залучити дітей до уроків з неформальної освіти. Фахівці із соціальної роботи з педагогами систематично проводять заняття для діток, які втратили доступ до базових послуг, в тому числі до освіти.

У ДНЗ «Новояворівському ВПУ» щодня проводились пізнавальні та творчі заняття, під час яких організовували квести, майстер-класи та тренінги.

Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти працюють із сім’ями, зареєстрованими у навчальних закладах, їх запрошують для участі у психологічних тренінгах, щоб допомогти адаптуватися до навчання.

Новояворівський інклюзивно-ресурсний центр Новояворівської міської ради проводить групові заняття для зняття напруги та подолання страхів внутрішньо переміщених осіб. Надає консультаційні послуги дорослим особам, що супроводжують малолітніх/неповнолітніх. Психологічна допомога практичними психологами охоплює дорослих, що переживають відчуття втрати.

Для переселенців з особливими освітніми потребами проводять корекційно-розвиткові заняття. Після комплексного одна дитина уже отримує послуги в Новояворівському інклюзивно-ресурсному центрі.