Головна Політика У Львівській обласній раді для територіальних громад провели семінар із земельних питань

У Львівській обласній раді для територіальних громад провели семінар із земельних питань

Сьогодні, 11 листопада, у Львівській обласній раді відбувся семінар із земельних питань для посадових осіб територіальних громад Львівщини, які задіяні у земельних відносинах.

Від імені Львівської обласної ради привітав учасників семінару голова комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький.

«Усі ми знаємо, яким є для України питання землі… Щодня ми звільняємо українську землю від окупантів. Тому сьогодні найкращі землепідрядники в країні – це Збройні сили України.

Розуміємо, що для територіальних громад не тільки податок з доходу фізичних осіб є бюджетоутворюючим, вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів є земельний податок та орендна плата за землі комунальної власності.

Переконаний, семінар з актуальних земельних питань допоможе кожній громаді стати фінансово спроможною. Цьому також сприяє і сприятиме Львівська обласна рада», – сказав у вітальному слові Юрій Раделицький.

На переконання адвоката Олега Мицика, серед джерел фінансування місцевих бюджетів особливе місце займає надходження коштів з плати за землю.

«В умовах, коли у Верховній Раді України знаходяться декілька проєктів законів про реорганізацію податку з доходів громадян, окремі громади можуть опинитися в ситуації значного скорочення фінансування.

Практика надання послуг територіальним громадам вказує, що частина громад не мають юридичного захисту своїх інтересів щодо плати за землю, що призводить до значних втрат місцевих бюджетів», – зауважив Олег Мицак.

Учасникам семінару розповіли про: