Головна Політика У Львівській ОВА відбулась зустріч з представниками КМЄС

У Львівській ОВА відбулась зустріч з представниками КМЄС

Напередодні, 5 жовтня, заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко поспілкувався з представники КМЄС. В межах зустрічі обговорили ситуацію на кордонних зонах Львівщини.

Із березня члени Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України  беруть участь у підтримці кордону, надаючи стратегічні поради  Державній митній службі та Державній прикордонній службі. Допомагають з реалізацією ініціативи Єврокомісії «Шляхи солідарності», подоланні довгих черг вантажівок та інших викликів на пунктах пропуску західної України.

Під час наради сторони обговорили ситуацію на кордонах й у прикордонних громадах Львівщини, а також анонсовані плани щодо модернізації існуючих пунктів пропуску в області та відкриття нових. Серед яких перспективними та пріоритетними є такі пропуски, як «Варяж – Усьмеж» та «Мшанець – Бандрув».

«Незважаючи на те, що ми живемо в час війни, Львівська ОВА докладає максимум зусиль для покращення стану доріг, належного покриття, а також їх ремонту задля з’єднання з прикордонними зонами. Львівщина має найбільшу протяжність кордону: на сьогодні в області є 6 пунктів пропуску і ми надалі намагаємося наблизити нашу мережу автомобільних пунктів пропуску до Шенгенських норм, які передбачають відстань між пунктами пропуску в межах 30 км.

Станом на сьогодні у прикордонних зонах ведуться активні роботи по облаштуванню сервісних зон, де буде забезпечене місце для відстою транспортних засобів та відпочинку водіїв («Рава-Руська», «Краковець», «Шегині»)», – наголосив Юрій Бучко.

У свою чергу представники місії зазначили, що готові надавати всіляку допомогу із застосування європейських стандартів та підходів щодо інтегрованого управління кордонами.

Аймар Косс, старший радник з питань інтегрованого управління кордонами, зазначив, що в час війни найбільш пріоритетним для України є західний кордон, який забезпечує весь експорт та імпорт товарів між Україною та країнами ЄС.

«Ми докладаємо зусилля для створення спеціального фонду в межах ЄС з метою розвитку та розбудови України, її кордонів та активно надаємо гуманітарну допомогу українським військовим – забезпечуємо їх військовим зимовим одягом. І, без сумнівів, підтримуємо вступ України до Європейського Союзу», – підкреслив він.