Головна Політика У Львові розпочався круглий стіл «Європа – Польща – Україна: відновлюємо разом»

У Львові розпочався круглий стіл «Європа – Польща – Україна: відновлюємо разом»

Він є частиною однойменної ініціативи, яка має сприяти зміцненню відносин між європейськими і українськими бізнес-колами та відбудові української економіки.

Яким чином польський бізнес може допомогти українському вижити і економічно перемогти у війні, а після перемогти сприяти і брати участь в економічній відбудові України, йшлося сьогодні, 6 липня, під час круглого столу «Європа – Польща – Україна: відновлюємо разом».

Він є частиною однойменної ініціативи, яка покликана сприяти створенню та зміцненню відносин між європейськими, польськими та українськими бізнес-колами та підготувати основи для співпраці у майбутній відбудові української держави та економіки. Організатори – Спілка підприємців і роботодавців ZPP у співпраці з партнерами за підтримки Львівської ОВА.

«Дякую польській стороні за ту допомогу, яку ми відчуваємо з перших днів повномасштабної війни. Ми боронимо не тільки Україну, а й усі цінності і демократію Європейського Союзу. Кроки, які зроблені з двох сторін, з однієї сторони – Євросоюзом, з іншої – Україною, «говорять» про те, що ми будуємо спільне майбутнє. І спільне майбутнє будують не лише політики, а й люди з обох сторін.

Дякую усім нашим європейським партнерам за віру в Україну, яку вони демонструють від початку повномасштабної війни. І закликаю з такою ж вірою та довірою інвестувати у нашу державу, у Львівщину, у спільні підприємства та проєкти. Відбудовувати Україну необхідно вже зараз, а не чекати на завершення війни». – Наголосив під час круглого столу очільник області Максим Козицький.

Він зазначив, що держава уже робить правильні кроки щодо створення індустріальних парків, а також у співпраці з європейськими партнерами – щодо транспортного безвізу і безмитного ввезення товарів на територію Євросоюзу.

Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкєвіч зазначила, що понад чотири місяці війни суттєво зблизили Польщу та Україну.

«Цей надзвичайно складний період дуже зблизив наші країни. Ми зараз йдемо до нашого спільного партнерства. Перед нами стоїть велике політичне завдання – будувати настільки сильні економічні відносини, щоб вони становили основу нашого союзу», – акцентувала Еліза Дзвонкєвіч.

Вона також наголосила, що польські підприємці з перших днів допомагають Україні: гуманітарною допомогою, перевезеннями, облаштуванням місць для проживання переселенців тощо. А сьогодні завдання – співпрацю між бізнесом посилити та вивести на новий рівень.

Відтак, учасники спілкувались про логістику, центри зберігання в Польщі, щоб уникнути скупчення на кордоні, виробництво та експорт сільськогосподарської продукції, промисловість тощо.

Як зазначили під час події, обидві сторони зацікавлені визначати конкретні галузі та підприємства, в межах яких відбуватиметься майбутня співпраця та залучатимуть інвестиції. З польської сторони є фірми, які зацікавлені у співпраці з українським бізнесом.

Довідково:

ZPP (Спілка підприємців і роботодавців Польщі) від початку повномасштабної війни в Україні активно займається як гуманітарною допомогою громадянам України, так і зміцненням відносин між польськими та українськими підприємцями.

Проєкт «Європа – Польща – Україна. Rebuild Together» включатиме серію консультацій, заходів та міжнародну конференцію. Діяльність за програмою здійснюється у співпраці з провідними бізнес-організаціями, які працюють в Україні: Європейською Бізнес Асоціацією (EBA) та Торгово-промисловою палатою України.