Головна Політика В Буську розробили план технічних заходів щодо зниження споживання електрики та природного...

В Буську розробили план технічних заходів щодо зниження споживання електрики та природного газу

Нещодавно голова Буської райдержадміністрації Богдан Гринишин провів нараду, на якій йшлося про підготовку до опалювального сезону, розроблення плану технічних заходів щодо зниження споживання електрики та природного газу, створення батальйонів оборони, заготівлю сільськогосподарської продукції для військових Яворівського полігону тощо.

Як відомо, електроенергію виробляють атомні, теплові та гідроелектростанції. На сході, де йде війна, знищена вся енергетична інфраструктура. Жодна шахта не працює вже тривалий час, вугілля не добувається, запаси, які мали, всі використані, закуповуємо його з-за кордону, звичайно, за вищою ціною. Гідростанції також працюють не на повну потужність через погодні умови. Атомні станції забезпечують країну електрикою лише на 48%. Тому енергетики не бачать іншого виходу, як економити, особливо у години пік – вранці і ввечері -від 8.00 до 11.00 та від 19.00 до 22.00. Інакше, як повідомив начальник РЕМу Микола Адамик, вимикається світло автоматично, і тоді населені пункти на кілька годин поринуть у темряву.

Графіки аварійних відключень вже розроблено, і якщо раніше йшлося про вимкнення енергії лише для населення, то за останніми даними, це стосується і промислових об'єктів. Тому керівники підприємств повинні розробити план заходів, аби в години пік не завантажувати перевантажену енергосистему: переглянути графік виробничої діяльності щодо можливості перенесення виробничих навантажень на нічні години доби та у вихідні дні, скоригувати час роботи тощо. Серед населення таку роз'яснювальну роботу мають проводити голови місцевих рад.

Мусимо підійти до цієї ситуації свідомо, бо якщо цього не станеться, то будуть введені графіки відключень автоматично. Щоби такого не трапилось, треба економити.

Керівник газового управління Антон Шевців закликав дотримуватись тих же рекомендацій, які запропонували електрики, а також економити і газ. Бо, приміром, підприємство "Укрспирт" вже перебрало виділений ліміт. Якщо в газовій системі понизиться тиск, то може спрацювати аварійне вимкнення. І якщо не стане газу вночі, згідно правил техніки безпеки, його постачання до ранку ніхто не буде відновлювати.

Можна переходити на альтернативні види палива, утеплювати фасади будинків, встановлювати метапоплас-тикові вікна або дерев'яні зі склопакетами тощо, – економію відчуєте відразу.

А ще Антон Шевців застеріг, щоб громадяни не проводили жодних земляних робіт без погодження з газовою службою. Бо, можливо, якраз у цьому місці проходить газова труба, а, людина, не знаючи про це, пошкодить її, спричинивши чималі збитки.

Освіта готова до опалювального сезону, – про це повідомив Йосип Сосновський. Димоходи та лічильники перевірили, котли замінили (в Ожидові на більш потужний), Сторонибаби та Милятин переходять на тверде паливо, завершують встановлення системи опалення в Андріївці
та Задвір'ї. А от Олеський професійний ліцей паливом забезпечений частково.

На нараді йшлося і про заготівлю сільськогосподарської продукції для військових Яворівського полігону. Коли раніше на полігоні перебувало 3 тисячі осіб, то зараз 9 тисяч. Тому маємо допомогти військовим, поділившись з ними зібраною картоплею та овочами. їх збиратимуть у кожному населеному пункті, звозитимуть до Буська ("Олнова" надає приміщення для зберігання), а згодом відвезуть військовим.

Капітан Андрій Про-коп'єв розповів про створення батальйонів громадської оборони (по 268 чоловік в кожному), які діятимуть у всіх районах. У нашому (а їх буде три) такі розташуються у Буську, Красному та Оле-ську. До їхніх лав призиватимуть тих, хто не придатний до військової служби. Серед обов'язків – охорона, створення блокпостів, траншей, протитанкових ровів тощо. У районі є близько 200 осіб, які і зараз хочуть осягнути військову науку.