Головна Політика В Львівській області підбили підсумки роботи лісових господарств за 2021 рік

В Львівській області підбили підсумки роботи лісових господарств за 2021 рік

В межах реалізації програми Президента «Зелена країна» у 2021 році та Акції Держлісагентства України «Створюємо ліси разом» в осінній період  на Львівщині висадили 3,5 млн дерев. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Також за підсумками 2021 року до здобутків віднесли:

1. Відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу

У вересні на базі  ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відкрили перший в Україні інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. За один рік у лісорозсадницькому комплексі вирощуватиметься 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою основних лісоутворюючих порід. В перспективі комплекс дасть змогу додатково отримувати 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн шт. із покращеною кореневою системою.

2. Вирощування та відтворення лісів

У 2021 році лісогосподарські підприємства забезпечили відтворення лісів на площі 1883,1 га, в тому числі:

  • створено лісових культур на площі 863,8 га;
  • забезпечено природне поновлення на площі 1019,3 га;

Окрім цього в межах програми Президента «Зелена країна» провели лісорозведення на площі 55,7 га. Лісівники Львівського ОУЛМГ заготовили 40 563 кг насіння головних лісоутворюючих порід і виростили у лісових розсадниках 10,4 млн шт. садивного матеріалу.

3. Перемога у конкурсі Ukraine Tourism Awards

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» отримав визнання на всеукраїнському рівні та став переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 у номінації НАЙКРАЩИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК.

4. Лісовий сектор

  • заготовили від усіх видів рубок 947 тис. кбм ліквідної деревини;
  • через аукціонні торги реалізували та доставили понад 550 тис. кбм необробленої деревини;
  • всього для потреб деревинообробників доставили 779,9 тис. кбм необробленої деревини;
  • переробили на власних потужностях 160 тис. кбм низькосортної деревини;
  • побудували нові лісові дороги протяжністю 22 км, в т. ч.  облаштували твердим покриттям – 16,8 км;  відремонтували 12,6 км лісових доріг;

5. Реалізація продукції

Обсяг реалізації продукції склав 1 746,7 млн грн, або 191,1% до минулого року. Найбільший обсяг реалізованої продукції (робіт та послуг) становив в ДП «Стрийський лісгосп» – 275,0 млн грн, в ДП «Бродівський лісгосп» – 229,2 млн грн, в ДП «Дрогобицький лісгосп» – 222,2 млн грн.

6. Охорона лісів

Для охорони лісу та державного мисливського фонду у 2021 придбали 14 автомобілів підвищеної прохідності Renault Duster для рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Завдяки проведеним профілактичним заходам з охорони лісу від пожеж у 2021 році не допустили лісові пожежі у державному лісовому фонді.

Нагадаємо, в області підтримали Програму розвитку лісового господарства Львівської області до 2026 року. Вона передбачає: створити нові ліси на площі 549 га; відновити ліси на площі 9,9 тис. га; провести рубки формування і оздоровлення лісів на площі 55,9 тис. га; заготовити 5,5 млн кбм деревини для народного господарства; збудувати 20 тис. км протипожежних розривів; провести лісозахисні заходи на площі 2,5 млн га; здійснювати безперервне лісовпорядкування на площі 2,5 млн га; збудувати 370 км лісових доріг.