Головна Політика World Central Kitchen забезпечили гарячею їжею на Львівщині понад 4 мільйонів переселенців

World Central Kitchen забезпечили гарячею їжею на Львівщині понад 4 мільйонів переселенців

Напередодні у Львові підбили підсумки роботи Міжнародної організації  World Central Kitchen. Захід об’єднав навколо себе з дві сотні партнерів та волонтерів, які з перших днів повномасштабної війни облаштували на Львівщині пункти забезпечення їжею для усіх внутрішньо переміщених осіб.

Перші такі центри розгорнули наприкінці лютого на Головному залізничному вокзалі та Арені Львів. Далі почали облаштовувати центри харчування на пунктах пропуску.

«На початку повномасштабної війни область зіштовхнулась з великою кількістю переселенців. Окрім пошуку для них житла, необхідно було також подбати про харчування. Завдяки WCK та багатьом іншим міжнародним партнерам ми вистояли. Разом ми змогли нагодувати на Львівщині сотні тисяч людей. Якщо брати увесь західний регіон, то це близько 6 мільйонів приготованих страв. Це рівно стільки ж людських подяк», – розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Партнерами WCK стали близько 500 малих та великих ресторацій з різних областей України, які працювали понаднормово, аби нагодувати якомога більше людей. Завдяки їхній підтримці загалом в Україні вдалось приготувати понад 90 млн порцій їжі.

«Львівщина взяла на себе велику відповідальність за внутрішньо переміщених осіб, а разом з цим отримала багато викликів. На початку було важко, адже кількість людей щодня збільшувалась, відповідно роботи з кожним днем ставало дедалі більше. Більше ніж 700 кухарів на 24 кухнях області невпинно працювали, аби забезпечити їжею усіх. І зараз ми можемо сказати, що нам таки вдалось», — зауважила регіональна лідерка WCK на заході України та у Харкові Дарія Кулинич.

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в партнерстві з WCK на Львівщині активно працюють 8 закладів громадського харчування. Спільними зусиллями для внутрішньо переміщених осіб в області приготували понад 4 млн гарячих страв.

«World Central Kitchen» – це не лише про їжу, але й про економіку. Упродовж повномасштабної війни неймовірна кількість людей залишились працювати в Україні. Ми підтримували й підтримуємо виробників, у яких ми купляємо продукти, у тому числі фермерів. З часом ми зрозуміли, що є потреба доставляти не лише гарячі страви, але й їжу для самостійного приготування, тому почали забезпечувати людей продуктовими наборами. Один такий набір розрахований на сім’ю з 3-4 людей. По всій країні це майже 70 тисяч розданих наборів лише за день», – поділилась Country director української місії WCK Юля Стефанюк.