Головна Політика У межах круглого столу на Львівщині відбулось обговорення законопроекту щодо обігу земель...

У межах круглого столу на Львівщині відбулось обговорення законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбувся круглий стіл з питань обговорення законопроекту України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Серед учасників заходу – голова Асамблеї Аграрних палат України Ігор Вуйцик, директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків, старший науковий співробітник Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та юридичного управління апарату облдержадміністрації.

Як інформують у департаменті законопроектом пропонується скасувати мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. Запровадження повноцінного ринку землі дозволить вирішити низку важливих проблем сьогодення: створення робочих місць у сільській місцевості, підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства, а найголовніше — реалізація права приватної власності суб’єктами земельних відносин.

Нещодавно Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке мало на меті визначити думки місцевої влади та виявити найбільш важливі питання при запуску обігу земель сільськогосподарського призначення. За результатами опитування найбільший відсоток респондентів підтримують запровадження обігу земель за виконання певних умов.

Відтак, робочою групою при департаменті агропромислового розвитку напрацьовано ряд пропозицій до проєкту закону від 25.09.2019 № 2178, що стосувались саме умов продажу – купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення та захисту приватної власності. З вищезгаданим проектом Закону можна ознайомитись за посиланням.

Додатково:

На сьогодні розроблені орієнтовні питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, що можуть виникати у громадян – власників земельних ділянок та відповіді до них, ознайомитись із якими можна за посиланням.

За більш детальною інформацією можна звертатись за телефоном «гарячої лінії» при департаменті агропромислового розвитку – (032)255-50-62, до відділів (управлінь) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, а також на «гарячу лінію» Урядового контактного центру 1545, що працює цілодобово.