Головна Політика  «Запали стрітенську свічку – погаси війну» – у Львівській обласній раді відбувся...

 «Запали стрітенську свічку – погаси війну» – у Львівській обласній раді відбувся мистецький майстер-клас

У Львівській обласній раді 14 лютого відбулася акція «Запали стрітенську свічку – погаси війну». В рамках заходу організували мистецькі майстер-класи із виготовлення стрітенських свічок та витинанок. Виготовляти авторські свічки охоче погодилися родичі загиблих воїнів АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні, представники ГО «Сонячна майстерня», вихованці Львівської округи Пласту.

«Зроблені власними руками та освячені свічки кожен з нас понесе на могилу до свого родича. Також одну велику свічку ми запалимо на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові», – розповіла голова Львівського відокремленого підрозділу ГО «Родина Героїв «Небесної сотні» Наталія Дигдалович.

Вона наголосила, що родини загиблих об’єднані спільним горем, виснажливим багаторічним судовим процесом, який досі триває. Тому важливо зустрічатися, взаємодіяти й підтримувати один одного.

«Сумно чути від чужих людей, що події Майдану – це історія. Ми так не вважаємо і щоразу ходимо на вулицю Інститутську, на Майдан, повсюди в молитвах згадуємо своїх близьких», – додала дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича.

Як повідомила начальниця відділу гуманітарної політики та міжнародного співробітництва Львівської обласної ради Ярина Чернявська, у п’ятницю, 18 лютого, об 11 годині відбудеться вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні.

«Ми зустрінемося на території Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові. Вирізаних з паперу Ангелів пам’яті учасники сьогоднішнього майстер-класу передадуть для оздоблення Меморіалу. Адже загиблі Герої стали для нас  Ангелами-охоронцями й ми з вдячністю згадуємо про їхній подвиг», – пояснила Ярина Чернявська.

Співзасновниці громадської організації «Сонячна майстерня» психолог Ольга Германович та художниця Ольга Ставникович розповіли, що  майже за два роки діяльності їхня організація об’єднала близько 40 родин з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

«Наші діти дуже творчі й талановиті. Ми вирішили допомагати їм розкрити таланти та адаптуватися до суспільства. Тому з задоволенням долучилися до мистецької акції. Діти власноруч витинали Ангелів пам’яті, щоб вшанувати Героїв, які своїм життям вибороли для України свободу і мир», – наголосила Ольга Германович.

Учасники заходу, родичі Героїв зазначають, що Майдан не завершився у 2014 році,  він поширився на всю країну. Сьогодні українці об’єднуються для молитви, взаємодопомоги, захисту своєї країни, продовжують справу Героїв Майдану та захисників, полеглих у російсько-українській війні.

«Стрітення – символічна пора, коли зима зустрічається з весною. Тому ми впевнені, що тепло людських сердець і світло обов’язково переможе морок, який навис над нашою країною», – зазначила Наталія Дигдалович.