Круглий стіл «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні» сьогодні, 10 серпня, зібрав науковців, експертів, депутатів місцевих рад та представників громадськості із всіх областей Західної України.
Як зазначили організатори, проведення круглого столу викликана ситуацією на західних кордонах України, яка після початку агресії Російської Федерації проти України, ускладнилася. Про це свідчать заяви та дії посадовців, політиків, представників інших структур Польщі, Угорщини та Румунії, які намагаються втручатися у внутрішні справи України.
Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, що взяв участь у круглому столі, поінформував присутніх, що Львівська обласна рада дуже активно за 2,5 роки ухвалила 12 заяв і звернень на тему українсько-польських взаємин.
«Такої самої активності ми очікуємо і від громадськості, і від місцевого самоврядування», — підкреслив посадовець.
Під час дискусії керівник Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова Олег Баган запропонував заснувати у Львові геополітичний інститут, який би аналізував тенденції в Середній Європі.
У свою чергу кандидат історичних наук Іван Хома, відзначив дієвість Львівської обласної ради щодо припинення діяльності Російського центру на Короленка, 1. «Саме так має чинити будь-яка влада з подібними осередками. Тоді суспільство розумітиме, що влада сильна», — зауважив він.
Варто додати, що після двогодинного обміну думками учасники круглого столу задекларували свою позицію: Україна прагне добросусідських і рівноправних відносин із нашими західними сусідами, однак не буде заплющувати очі на недружні кроки у свою сторону.
Враховуючи виклики та загрози, які постали на західних кордонах України, учасники заходу ухвалили рішення звернутися до вищих державних органів влади з конкретними пропозиціями.
Довідково:
Організаторами круглого столу «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні» виступили: Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова, БФ «Літопис УПА», Центр «Історичні діалоги».