Хірурги лікарні «Охматдит» у Львові успішно прооперували 2-місячного хлопчика з рідкісною патологією кишківника — синдромом Ледда.
До лікарні потрапило немовля з підозрою на стеноз вихідного отвору шлунка. Після обстежень виявили синдром Ледда, що підтвердилося під час операції. «Остаточний діагноз ми встановили безпосередньо під час втручання», — зазначив Олег Содома.
Операцію виконали лапароскопічно, що є викликом для 2-місячної дитини. «Для таких маленьких пацієнтів навіть методи візуалізації потребують загального знеболення», — додала Тетяна Катринець.
Лише 5% дітей з синдромом Ледда оперуються лапароскопічно. «Лапароскопія дозволяє значно зменшити навантаження на організм», — пояснив Роман Стеник.
Хлопчик добре харчується і набирає вагу. «Цей випадок — важливе нагадування для батьків і лікарів», — підкреслили лікарі.