Головна Сільське господарство Аграрії Львівщини отримали 613 безкоштовних рукавів для зберігання зерна

Аграрії Львівщини отримали 613 безкоштовних рукавів для зберігання зерна

Кожен аграрій мав можливість подати заявку на отримання безкоштовних рукавів до 30 жовтня через систему Державного аграрного реєстру (ДАР).

Передача відбулась сьогодні, 8 листопада, за участі представників Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Львівської ОВА та Львівської облради.

Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє підкреслив, що проєкт реалізовується в тісній співпраці з Мінагрополітики і ця співпраця розвиватиметься й надалі.

«Ми забезпечимо потребу в зберіганні зерна аграріїв України в обсязі більше 6 млн тонн, для того аби в подальшому за кращих можливостей це зерно експортувати. Хочу подякувати всім сільськогосподарським виробникам, що в час війни продовжують працювати і тим самим забезпечують зерном не лише Україну, а й країни, які найбільше потребують українського зерна. Агросектор працює як цілісний механізм з метою забезпечення продовольчої безпеки», – наголосив  П’єр Вотьє.

Нагадаємо, що проєкт надання безкоштовних рукавів реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

У проєкті передбачено 60,5 млн доларів США на закупівлю рукавів. Розпочався проєкт 26 вересня 2022 року. Кожен аграрій мав можливість подати заявку на отримання безкоштовних рукавів до 30 жовтня 2022 року через систему Державного аграрного реєстру (ДАР).

«Раніше товари експортували морем, а зараз експорт відбувається переважно через європейські кордони. Навантаження на інфраструктуру для зберігання зерна на Львівщині збільшилось в декілька разів. Таке рішення щодо зберігання зерна в рукавах дозволяє суттєво вирішити питання браку потужностей з зберігання зерна. Сама наявність рукавів у фермерів та забезпечення технікою для обслуговування цих рукавів є надзвичайно важливою, адже це дасть можливість зберегти зерно для подальшого експорту. Тим самим нівелюватимуться цінові перекоси, з якими стикнулись наші фермери на початку сезону, коли були заблоковані порти, значно зросла собівартість вирощення сільгосппродукції та знизилась ціна на зерно», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Партнерами проєкту є Всеукраїнська асоціація громад, Українська асоціація районних та обласних рад.

«Асоціація Місцевих Рад «Ради Львівщини» координує проєкт і допомагає в роздачі рукавів для зберігання зерна у Львівській області. В межах першого етапу проєкту 47 агровиробників Львівщини на сьогодні мають можливість отримати гуманітарну допомогу у вигляді  613 рукавів для зберігання зерна», – зауважив Данило Сороковий, виконавчий директор Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини».