Головна Сільське господарство Грантова програма створення садів: Львівщині погодили дві заявки на 14,7 мільйонів гривень

Грантова програма створення садів: Львівщині погодили дві заявки на 14,7 мільйонів гривень

wine;

Виробники області вирощуватимуть ягоди.

У межах урядової програми «єРобота»  сільськогосподарським виробникам Львівської області погодили дві заявки на загальну суму 14,7 млн гривень на отримання грантів по садівництву.

Учасниками грантової програми стали ТзОВ «Агрофрутіка Бишків» Львівського району та ТзОВ «Органік Захід-Груп» Червоноградського району, які вирощуватимуть ягоди, зокрема лохину.

Загальна площа нових насаджень по обох грантах становить 46,18 га. Погоджені суми грантів відповідно 8 млн 472 тис грн та  6 млн 250 тис гривень.

«Львівщина одна з 9 областей, яким на даний час погодили заявки, зокрема на вирощування такої брендової культури як лохина. Вирощування цієї культури започаткували чотири роки тому, і  на сьогодні площі її насаджень у 18 суб’єктів господарювання в області складають 56 га. Площі відносно невеликі, і коливаються від 0, 5 га до 14 га. Загальна сума грантів по обох заявках складає 23% всієї погодженої суми по Україні, за  рахунок яких площі вирощування цінної ягоди збільшаться ще на 82%», – зазначила керівниця департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, що основною умовою для учасників програми є створення робочих місць, а Програма передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів  – забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень.

Довідково:

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України заявки, що надходять від банку з проектами висадки насаджень містять системні недоліки, які не дозволяють суб’єктам господарювання скористатися даною постановою та отримати грант для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

Для уникнення відмови в отриманні гранту зверніть увагу на типові недоліки під час формування пакету документів:

  • відсутність належним чином розроблених проектів висадки насаджень; площа земельної ділянки в поданій заяві не відповідає площі поданому проекту створення насаджень;
  • невідповідність проектів висадки насаджень критеріям, визначених у додатку 2 до Порядку прийняття рішення Мінагрополітики про надання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 липня 2022 року за № 447(наявність водозабору, зрошення тощо);
  • невідповідність суб’єкта господарювання щодо провадження діяльності у сфері вирощування сільськогосподарських культур, згідно з класифікацією видів економічної діяльності;
  • відсутні деякі сторінки в поданому проекті висадки насаджень.

Вичерпна інформація з умовами, правилами подачі заявки  та вимогами на відповідність для отримання гранту наведена у Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженому  Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів для бізнесу» та  наказі Мінагрополітики від 12.07.2022 № 447.

Ознайомитись з вищезазначеними нормативними документами для отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням: https://minagro.gov.ua у вкладці «Державна підтримка» – «Гранти на створення бізнесу»  – «Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства».