Головна Сільське господарство Кабмін затвердив структуру та порядок застосування тарифів для страхування озимих: розміри страхових...

Кабмін затвердив структуру та порядок застосування тарифів для страхування озимих: розміри страхових тарифів для Львівщини

Страховий тариф є однаковим для всіх ділянок страхувальника із посівами застрахованої озимої зернової сільськогосподарської культури в межах однієї області або Автономної Республіки Крим.

Кабінет Міністрів України затвердив структуру та порядок застосування тарифів для страхування озимих зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування (Постанова № 851 від 11.08.2023)

Як зазначено в документі, відповідно до частини другої статті 10 Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», Кабінет Міністрів України постановляє: затвердити граничний розмір страхових тарифів для страхування озимих зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування.

Розмір страхового тарифу визначається за згодою страховика та страхувальника у договорі щодо страхування озимої зернової сільськогосподарської культури з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування (далі — договір страхування) та не повинен перевищувати граничного розміру страхового тарифу.

Для Львівської області граничні розміри страхових тарифів становлять: для пшениці – 8,25%, для жита – 8,25%, для ячменю – 8,97%. 

Страховий платіж визначається шляхом множення загальної страхової суми за договором страхування на страховий тариф.

Страхова сума визначається за згодою страховика та страхувальника в межах вартості одиниці майбутнього врожаю озимої зернової сільськогосподарської культури, але не більше вартості реалізації врожаю озимої зернової сільськогосподарської культури в господарстві за III квартал року укладення договору страхування.