Головна Сільське господарство На Львівщині збільшився урожай ранніх сільськогосподарських культур

На Львівщині збільшився урожай ранніх сільськогосподарських культур

На Львівщині завершили збирати врожай ранніх зернових, зернобобових та олійних культур.

Із зібраної площі 284,4 тис. га загальний обсяг намолоту зерна вищезазначених культур у господарствах усіх категорій становить понад 1,3 млн. тонн в бункерній вазі. Це на 1% більше до показника минулого року. Частка зернових і зернобобових культур складає 85% обсягу зібраного врожаю.

«Попри не завжди сприятливі погодні умови та обмежений фінансовий ресурс нашим аграріям вдалось досягти хороших результатів завдяки застосуванню сучасних технологій та відданості своїй справі», –  зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР.

За оперативною інформацією департаменту із загального обсягу виробництва зерна ранніх культур по господарствах усіх категорій, валовий збір зернових та зернобобових культур становить 1129,7 тис. тонн у бункерній вазі, з якого 84% (848,7 тис. тонн) припадає на зерно пшениці. Зібрані площі ранніх зернових та зернобобових культур склали 228 тис га, на 5,5 тис. га менше минулого року. Середня бункерна врожайність становить 49,5 ц/га, більша на 1,4 % (+0,7 ц/га) до минулого року.

З групи ранніх олійних культур зерна ріпаку (озимого і ярого) зібрали на 6% більше в порівнянні з минулим роком. Валовий обсяг врожаю ріпаку становить 186,6 тис. тонн (+9,9 тис. тонн),  якого зібрано з площі 56,4 тис. га (+9,6 тис. га до 2022 року). Середня врожайність складає 33 ц/га, нижча на 4,7 ц/га ніж торік.