Головна Сільське господарство На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників

На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників

Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися  суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки.

Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави.

Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів.

Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки.

Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних.

Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів.

З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl.

Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком.

Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.