Головна Сільське господарство Посівна 2022: Львівщина збільшує площі під гречкою уже третій рік поспіль

Посівна 2022: Львівщина збільшує площі під гречкою уже третій рік поспіль

Close-up of buckwheat in a wooden brown bowl on a wooden background near a branch of wheat. Only a portion of the plate with buckwheat and wheat is viscous.

У 2022 році основні посівні площі під гречкою в сільськогосподарських підприємствах Львівщини зростуть на 1,1% до 3 тис. га. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації з посиланням на власний щоденний моніторинг посівної кампанії регіону.

Тенденція до зростання виробничих площ під гречкою в області  зберігається вже третій сезон поспіль. Щороку аграрії Львівської області  додатково засівають  200-300 га гречки на поукісних площах після збору озимого ячменю. Загалом від 2020 року площі посіву цієї культури на території області збільшились на 25%. Виробництво гречки в регіоні за цей час збільшилось майже на 14%,

«Гречка – це все ще нішева культура. Для того, щоб стимулювати розвиток регіонального виробництва гречки та інших нішевих культур , в тому числі і гречки, ми вирішили підтримати наших аграріїв шляхом відшкодування до 50% вартості високорепродукційного насіння з обласного бюджету. Нагадаю, що термін приймання документів на відшкодування насіння завершується 15 червня», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Враховуючи оптимальні строки посіву основних площ гречки разом з поукісними, збирання врожаю розпочнеться у другій половині вересня і триватиме до кінця жовтня. Валовий збір прогнозується в межах 38 тис. тонн. Рік тому, згідно  даних Держстату, Львівщина зібрала понад 37 тис. тонн гречки  з врожайністю 11,1 ц/га.

Щодо участі у програмі відшкодування насіння звертайтесь в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72  або +38 066 718 09 18.