Головна Сільське господарство Середня вартість паю на Львівщині складає понад 80 тисяч гривень

Середня вартість паю на Львівщині складає понад 80 тисяч гривень

Aerial photography of large rice fields

З моменту відкриття ринку землі Львівщина вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв). Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

«За підсумками функціонування ринку землі, а саме з 1 липня 2021 року, в області продали 646 земельних паїв, площею 850 га. При цьому, середня вартість гектара становить близько 86,22 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні орієнтовно вдвічі та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею провели у Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях.

«Слід зазначити, що у зв’язку з війною через міркування безпеки тимчасово було призупинено функціонування більшості державних реєстрів, в тому числі Державного земельного кадастру та реєстру прав. Відтак, тривалий час, укладення правочинів в умовах ринку землі було недоступним. Проте, станом на сьогодні, реєстри поступово відновлюють свою діяльність. Департамент й надалі щотижнево буде інформувати про стан обігу земель в області», – підкреслила Тетяна Гетьман.