Головна Сільське господарство Зберегти врожай допоможуть йод і прополіс

Зберегти врожай допоможуть йод і прополіс

Великий сад дістався Віталієві ІВАНЮКУ в спадок від батька. Майже щороку зібрані й розкладені в ящики яблука та груші дуже швидко псувалися. Щоб зберегти врожай, чоловік нині застосовує свої випробувані технології.

"Від усіх болячок дуже допомагає така суміш: йод кристалічний – 2,5%, йодистий калій – 7%, крохмаль – 53%, харчова сода – 2%, вода -35,5%, – ділиться секретами господар. – Усе це потрібно змішати, розвести водою. Далі на 1 – 2 хвилини занурюйте яблучка в рідину, потім виймайте і, не витираючи, давайте обсохнути. Як наслідок, фрукти будуть у тоненькій прозорій плівочці, що не обсипається".

Згідно з іншим варіантом збереження фруктів, яблука кинути у розчин зі 100 грамів прополісу і 500 мілілітрів 96% спирту. Потім їх треба висушити і покласти в ящики. Такої суміші йде лише 0,5 літра на 100 кілограмів фруктів. Щоправда, перед вживанням яблука обов'язково потрібно ретельно помити.

Яблука та груші в ящиках перекладені газетним папером. А груші ще й лежать на газетній "ковдрі". За словами пана Віталія, перед укладанням врожаю варто запастися чималою кількістю непотрібних газет. Вони оберігають фрукти від трав-
мування і трохи затримують поширення гнилі від плодів, що почали вже псуватися. Також можна зберігати яблука, пересипавши їх тирсою з дерев листяних порід або сухим піском. А от соломою не варто пересипати – набувають неприємного присмаку.

"А чи ви знаєте, що яблука виділяють газ? – дивує запитанням садівник. – Так-так, особливо ті, що зріліші й мають більший розмір, виділяють велику кількість етилену. А етилен сприяє швидшому дозріванню як інших овочів, так і ще не повністю дозрілих яблук. А ще цей газ провокує швидше псування таких овочів, як картопля, морква, селера. Тому для яблук краще виділити окреме приміщення".

Якщо яблукам світло не шкодить під час зберігання, то груші краще тримати в затемненому місці. Непогано було б накрити тару з фруктами темною тканиною, тільки вона має добре пропускати повітря. У жодному разі не можна для цього використовувати поліетиленову плівку.

Оксана ГОНЧАРУК