Поетапно ознайомчі зустрічі проводять у всіх районах області.
Учора, 6 квітня департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА спільно із Червоноградською РВА провели робочу зустріч з аграріями та представниками місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Червоноградського району на тему: «Де взяти гроші мікро- та малому агровиробнику у військовий час?».
Під час зустрічі заступниця директора директору – начальниця управління стратегічного планування, підприємництва та фінансового забезпечення департаменту Людмила Гончаренко проінформувала аграріїв про можливості залучення фінансового ресурсу з бюджетів усіх рівнів та від міжнародних проєктів технічної допомоги.
«Для забезпечення посівної компанії 2023 року Уряд продовжив пільгове кредитування для аграріїв ще на рік – до 31 березня 2024 року в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Сільськогосподарські товаровиробники й надалі матимуть можливість залучати кредити на інвестиційні цілі на рівні 7% річних з можливістю зменшення до 5% за створення нових робочих місць, а також кредити на поповнення обігового капіталу на рівні 9% », – зазначила Людмила Гончаренко.
Також заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості Львівського обласного центру зайнятості Руслана Палій більш детально ознайомила аграріїв з умовами отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу.
З новим Порядком бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, а також Порядок та Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період присутніх ознайомила заступник директора департаменту – начальник управління продовольства та розвитку сільських територій Оксана Бакун. Вона зауважила, що розпорядженням голови обласної військової адміністрації від 28.02.2023 №101/0/5-23ВА та наказом Мінагрополітики від 21.02.2023 №223 (зі змінами) затверджені додаткові, до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
У межах виїзду заступниця начальника управління-начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту АПК ЛОВА Тетяна Борушок ознайомила присутніх з останніми змінами чинного земельного законодавства, а також наголосила на важливості реєстрації фермерів у Державному аграрному реєстрі.
«Для реєстрації в ДАР необхідно мати інтернет-зв’язок, комп’ютер чи ноутбук, кваліфікований електронний підпис, електронну пошту, телефон. Реєстрація займе декілька хвилин і ви матимете у своєму кабінеті інформацію з Державного земельного кадастру, Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, державного реєстру речових прав на нерухоме майно і реєстру тварин, інформація з яких об’єднана у ДАР», – пояснила Тетяна Борушок.
Учасники зустрічі дізнались також про діючі програми кредитування від АТ «Ощадбанк», які представила Світлана Ксьонжик, керуюча ТВБВ 257, та про програму «Власний дім», яку реалізовує Львівський обласний фонд підтримки житлового будівництва на селі.
З умовами дотримання безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт та особливостями організації трудових відносин роботодавця та працівника в умовах воєнного стану аграріїв ознайомили представники управління інспекційної діяльності у Львівській області Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці.
Раніше зустріч з аграріями провели і на Стрийщині та Самбірщині.
Читайте також: На Львівщині офіційно розпочалась посівна кампанія: особливості, виклики та підтримка з обласного бюджету