Головна Спорт До Дня спорту у Львові привітали найстарішого призера олімпіади

До Дня спорту у Львові привітали найстарішого призера олімпіади

12 вересня, у День фізичної культури та спорту заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод та керівник управління фізичної культури і спорту Роман Хім‘як привітали з Днем фізичної культури та спорту срібного призера Олімпіади 1964 року у Токіо Георгія Прокопенка.

Всесвітньо відомому плавцю сьогодні 82 роки. Народився він у Кобиляках на Полтавщині. 1946 року, рятуючись від повоєнного голоду і злиднів, родина перебралася до Львова. Займатися плаванням почав у 14 років.

«І Львівщина, і Україна завжди виховувала дуже сильних спортсменів. Ми бачимо це по переможцях олімпіад різних років. Це видно і з перемог нашої збірної з футболу, з рівня наших лучників, легкоатлетів, плавців, боксерів і різних-різних інших спортсменів. Я радий, що ми можемо сьогодні похвалитися десятками спортивних майданчиків по всій області. Бо саме там вже сьогодні виростають і тренуються майбутні переможці», – сказав Юрій Холод.

«Я завжди прагнув пливти швидше, швидше! Щодня змагався з собою. А потім було в мене багато перемог, багато учнів. А тепер вже мої учні виховали нових переможців міжнародних змагань. І це тішить», – розповів сам призер олімпійських ігор Георгій Прокопенко.

Окрім як володар другого місця на токійській Олімпіаді, він відомий як винахідник сучасного виду техніки плавання брасом із ”пізнім” вдихом. Свого часу отримав звання заслуженого майстра спорту СРСР, 13 років виступав у складі збірної Союзу.

Чотири рази львів’янин ставав рекордсменом світу. Одинадцять разів – рекордсменом Європи (1962-1964) у плаванні на 100, 200 м брасом і в комбінованій естафеті 4×100 м (брасом). Був одружений з дочкою українського радянського гімнаста Віктора Чукаріна — Інні.

«Георгій Прокопенко справді найстарший призер-олімпієць на Львівщині. Крім спортивних досягнень, у нього цікава і драматична доля. Людина вже немолода, всім нам потрібна увага і повага. Тому я дуже радий, що ми завітали і привітали його зі святом», – зазначив керівник управління фізичної культури і спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як.

До Дня спорту у Львові привітали найстаршого призера олімпіади