Головна Спорт Фехтувальник Антон Дацко поїде на Кубок світу з фехтування в Канаді

Фехтувальник Антон Дацко поїде на Кубок світу з фехтування в Канаді

Гордість лелечого краю та й усієї України Антон Дацко знову у далекій та довготривалій дорозі.

Напередодні поїздки Буська "Просвіта", праців­ники куль­тури району (на знімку), прово­джаючи Антона, зичили йому лише пере­­мог і щасливого повернення до рідного краю.

Початком цього шляху стала країна кленового листя – Канада і етап Кубка світу з фехтування. Змагання відбудуться напри­кінці квітня, а до цього часу Антон гостюва­тиме приватно в родини Андрія Демчука, також члена па­ра­олім­пійської збір­ної. У дарунок україн­ській діас­порі Антон везе світлин­ний альбом "Буська земля" і ла­сощі зі "Світоча".

Після Канади – Євпаторія, а вже потім – чергові змагання в Іта­лії. Великдень і свій 30-літній юві­лей Антон зустрічатиме за кордоном.

Новій подорожі передувала поїздка до Па­рижа, яка подару­вала Антону Дацку багато зустрі­чей та позитивних вражень. Турнір тут – вже десятий за ліком, і четвер­тий раз взяла в ньому українська збірна – нерейтинговий – у так зва­ному "міксі" виступають змішані ко­ман­ди – поруч з чоловіками – жін­ки, а також разом можуть зма­га­тись інваспортсмени різних ква­лі­­фі­каційних груп. Отож ніхто за кое­фіцієн­тами не гнався, навпаки, – усі насолоджувались перебуван­ням у серці Франції, відвідуючи її всесвітньо­відомі пам'ятки.

Вже вдома, в Україні, Антон разом з Ігорем Івась­ківим відвідав Стрий­щину, де зу­стрівся з місце­вими учнями та студентами.