Головна Спорт Молодий – значить спортивний!

Молодий – значить спортивний!

14 серпня виповнилось 140 років від дня народження видатного діяча фізкультурно-спортивного руху Галичини першої половини ХХ століття, одного із засновників і організаторів українського сокільства, перших спортивних товариств, скаутської організації "Пласт" Івана Боберського. Враховуючи його вагомий внесок у становлення і розбудову фізичної культури і спорту на теренах Західної України, на Львівщині обласна рада оголосила 2013р. Роком Івана Боберського. А з 14 по 21 вересня відбулися всеукраїнські Олімпійський урок та Олімпійський тиждень, присвячені цьому видатному спортовцю.

Урочисто й цікаво проходили вони у Сторонибабській ЗОШ І-ІІІ ст., адже сюди запросили учасниць юнацьких олімпійських ігор, студенток Львівського державного університету фізичної культури, які розповіли про свої тренування, напружені будні і змаги.

Разом зі сторонибабськими учнями на Олімпійський урок, організований директором місцевої ЗОШ Борисом Мартиняком та учителем фізкультури Богданом Стебницьким за сприяння декана факультету спорту Ігоря Ріпака, завітали школярі з Андріївки і Буської другої, які тепло вітали гостей зі Львова – Тамару Дичко, майстра спорту з дзюдо, дворазову чемпіонку та бронзову призерку чемпіонатів України та кубків Європи (м.Тепліце, Чехія), учасницю перших літніх юнацьких Олімпійських ігор (Голландія, м.Утрех) та Галину Кучерко, майстра спорту із санного спорту, дворазову чемпіонку України, призерку етапів Кубка світу, учасницю чемпіонатів світу і перших зимових юнацьких Олімпійських ігор (Австрія, м.Інсбрук). Відтак діти не лише особисто познайомились з нашою  олімпійською надією, але й почерпнули багато корисного з розповідей дівчат про цікавий вид спорту, який кожна обрала для себе. Школярі були вражені силою духу своїх землячок, їхнім по справжньому чоловічим характером, адже дзюдо і санний спорт досить травматичні (не оминуло це і дівчат). Проте Тамару і Галину жодні труднощі не зупиняють. Вони радо діляться своїм досвідом, популяризуючи спорт серед молоді. Адже, як зазначив у своєму виступі представник відділу освіти Любомир Ціхоцький, бренд спортсмена має стати модним.

Як гостинні господарі, сторонибабські школярі підготували олімпійцям гідну зустріч. Звучали музичні вітання від учнівського хору (керівник Надія Стецько), Олесі Дідух, Роксолани Паньків. Оригінальним подарунком стала і танцювальна композиція у виконанні місцевих спортсменок. Ведучі Тетяна Стебницька та Ігор Макогін вміло вплітали номери у канву дійства, присвяченого відомому галичанину Івану Боберському, чий патріотичний клич «Де сила,там воля витає» немовби перегукувався зі знаменитим Шевченковим «Борітеся – поборете».

Ірина Гаєвська