Щороку пластуни Красненської станиці проводять Свято весни в мальовничому куточку України. Тустань, Циків, Підлисся, Гутисько-Тур’янське – їх географія розширюється. Цьогоріч, наприклад, воно відбулося у Брахівці.
Упродовж трьох днів тут вирувало міжстаничне наметове пластунське містечко – проходив І районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл – Джура". У ньому взяли участь 160 пластунів і 27 виховників станиць Красне Буського та Новий Яричів Кам’янка-Бузького районів. Переможець, а ним став гурток "Мокоші" з Буської першої, представлятиме наш район на обласному етапі, який відбудеться у червні і буде присвячений 122 річниці від дня народження Євгена Коновальця.
Першого дня відбулося відкриття свята, на яке до пластунів завітали заступник голови Буської РДА Євген Кичурчак, керівник відділу освіти, молоді і спорту Богдан Глуховецький, методист райво Любомир Ціхоцький, помічник депутата обласної ради Богдана Козака Ярослав Глова і Кутівський сільський голова Ігор Карпій. Вони привітали пластунів, побажали їм не тільки гарного відпочинку, а й плідної праці.
А попрацювати таки довелось добряче. Вже першого дня не тільки розкинули наметове містечко, де біля кожного намету облаштували умивальник, сушилку для посуду, урни для сміття, а й встановили всі таборові споруди: браму, кухню, щоглу і дві лятрини(туалети). А ще назбирали хмизу для ватри, яка палала ввечері і першого, і другого дня. Біля неї і відбулися виступи гуртків, де учасники не тільки представляли свій девіз, емблему, а й співали повстанські пісні.
Команди прибули з багатьох шкіл району, а для своєї назви вибрали оригінальні варіанти. Отож, у змагах брали участь "Соняшники" з Чанижа, "Брат за брата" зі Сторонибаб, "Троянди" з Красненської першої, "Яструб" з Топорова, "Бузьки" з Буської гімназії, "Беркут" з Гумниська, "Соколята" із Задвір’я, "Стир" із Тур"я, "Сокіл" із Соколівки, "Волошки" з Побужан, "Патріоти" із Соколі, "Скорпіони" з Олеська, "Червоні маки" з Боложинова, "Відвага" з Переволочної, "Едельвейс" з Полтви, "Мокоші" з Буської першої, "Блискавки" з Буської другої. З Красненської другої, де у 90 роках минулого століття започаткували пластунський рух, прибуло дві команди – досвідчені "Орли" і новаки "Леви". А також змагалась ще одна команда з Нового Яричева – "Чорноморці".
Програма кожного дня була змістовною, насиченою і цікавою. Пластуни змагались, показуючи справжній вишкіл на витримку, мужність, вправність, у тереновій грі, козацьких перегонах, смузі перешкод, перетягуванні линви, спортивному дужанні, туристичному орієнтуванні, конкурсі на кращу канапку та інших, де загальні призові місця здобули "Мокоші" з Буської першої – І місце, "Волошки" з Побужан – ІІ місце, "Соняшники" з Чанижа – ІІІ місце. А ввечері другого дня знову запалала ватра "Слава Героям", де кожна команда представляла патріотичні композиції, розповідаючи про Василя Кука, Євгена Коновальця, В’ячеслава Чорновола, Тараса Чупринку, Симона Петлюру, Степана Бандеру.
Палала пластунська ватра, а небо розтинала ліхтарикова ілюмінація. Таке надзвичайне дійство запам’ятається надовго. Тому й приходить щороку у гуртки все більше і більше школярів. І хоч пластунське життя – це не вседозволеність, тут діють свої правила і закони, проте діти та й їхні батьки щораз переконуються, що таке навчання має свої переваги, – «Пласт» вчить мислити позитивно – за будь-яких умов. Тому й пластовий сеньйор Михайло Ревуцький з Нового Яричева в інтерв’ю зазначив, що вони щиро заздрять пластунам Буського району, які мають можливість так масштабно, за підтримки районної влади, проводити пластові акції.
Постійним учасником пластунських зборів є і сеньйор Володимир Жолнович з Олеська. Захопившись у студентські роки туризмом, не залишив свого захоплення і в старшому віці, а йому вже понад 70. Більше того, де б і на якій посаді не працював би – вчителем у школі чи головою селищної ради – всюди організовував пластунські гуртки. Зараз він уже на пенсії, проте не полишає неспокійного пластунського життя, а, маючи за плечима великий життєвий досвід, допомагає порадами молодим. З-поміж усіх таборувань сеньйор Володимир відзначає табір "Русалка Дністровая" у Підлиссі, який мав найбільш пізнавально-виховне значення.
Три дні вирувало пластунське життя на Брахівці. Чи не заважало це місцевим мешканцям? Анітрохи. Вони ще пам’ятають часи, коли у Брахівському лісі влітку працював оздоровчо-трудовий табір "Світанок". Про це у розмові згадував і місцевий мешканець Віктор Паламар: "Прикро, що так занедбали і розвалили. А це Свято весни у пластунів чудове. Бачу, що їм тут подобається, тут весело".
А недільної днини пластуни побували у церкві на святочній Літургії. Божий храм не вмістив всіх бажаючих, то вони стали довкола нього. Стільки люду тут не буває й у великі свята. Тому парох отець Степан Момоход подякував пластунам та їх виховникам за те, що роблять добру справу, прославляють Бога і пропагують здоровий спосіб життя.
Наостанок варто згадати тих, хто ніколи не залишається осторонь "Пласту", – завжди підтримує. Інтендант Людмила Гураш висловлює слова вдячності за спонсорську допомогу депутату Львівської обласної ради Богдану Козаку, за солодощі – депутату Буської районної ради Ігорю Іваськіву та Кутівському сільському голові Ігорю Карпію.
Лариса ГАРАСИМІВ