Головна Спорт Понад 440 мільйонів гривень на Львівщині направлять на фінансування фізичної культури

Понад 440 мільйонів гривень на Львівщині направлять на фінансування фізичної культури

Видатки місцевих бюджетів області на фізичну культуру та спорт з року в рік зростають. За п’ять останніх років їх обсяг збільшився майже втричі й у поточному році досяг 446 млн гривень (в середньому по 180 грн на кожного мешканця області в рік). Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Кошти обласного бюджету в загальному обсязі витрат галузі перевищують 30%  (140 млн гривень). У бюджетах Львівської, Дрогобицької, Червоноградської, Стрийської, Новояворівської, Бориславської та Яворівської територіальних громад на фізичну культуру та спорт передбачено 208 млн грн або майже 47%. Інші 60 територіальних громад або 80 відсотків їх загальної кількості, де проживає більше половини населення області, планують спрямувати на галузь 98 млн грн, або лише 22% загального обсягу видатків галузі.

Як повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА, мешканці Підберізцівської, Меденицької, Добросинсько-Магерівської, Журавненської, Поморянської та Хирівської територіальних громад не можуть безкоштовно скористатися послугами закладів фізичної культури, адже в бюджетах цих громад  не закладені кошти на фінансування цієї галузі.

«Як бачимо, спортивні ініціативи в селах, селищах і невеликих містах, зазвичай, фінансуються за залишковим принципом. Зазначимо, що місцевій владі необхідно більше уваги приділяти розвитку фізичної культури, адже часто це є одними з небагатьох доступних варіантів дозвілля в невеликих населених пунктах», – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.