Головна Спорт Ветерани зі Львівщини перемогли у «Зимовому Кубку» з ампфутболу

Ветерани зі Львівщини перемогли у «Зимовому Кубку» з ампфутболу

Це перший в історії турнір з футболу серед людей з ампутаціями в Україні.

Турнір відбувся в Києві 11-12 січня у рамках соціального проєкту «Ліга Дужих» Української асоціації футболу. Це перший в історії турнір з футболу серед людей з ампутаціями в Україні.

У змаганнях взяли участь п’ять команд з Києва, Львова та Черкас: АМП ФК «Київ», МСК «Дніпро», ФК «Покрова АМП», ФК «Покрова АМП-2» та «Шахтар Сталеві».

«Сьогодні в Україні проживає понад 100 тисяч людей з ампутаціями. Для них футбол може стати не лише можливістю повернутися до активного життя, а й інструментом реабілітації, натхнення та подолання фізичних і емоційних викликів. Турнір стане основою для розробки майбутньої системи змагань. Також зимовий кубок продемонструє видовищність ампфутболу та його унікальну динаміку, привертаючи увагу до цього виду спорту», – розповідають в Українській асоціації футболу, яка є організатором змагань.

У фіналі «Покрова АМП-2» зіграла з командою Києва. Єдиний гол в матчі на 12-ій хвилині забив Дмитро Куць.

Онлайн-трансляцію поєдинку можна переглянути тут.

У підсумку команди зайняли такі місця:

  1. ФК «Покрова АМП-2»
  2. АМП ФК «Київ»
  3. МСК «Дніпро»
  4. ФК «Покрова АМП»
  5. ФК «Шахтар-Сталеві»

Команду «Покрова АМП» заснували у вересні 2023 року отці салезіяни святого Івана Боско УГКЦ. Це був перший в Україні футбольний проєкт серед військових ветеранів з ампутаціями, і саме вони складають 80% команди.

У 2024 році колектив провів перший сезон у Екстра-класі Польського ампфутбольного чемпіонату (другому за силою в Європі) й фінішував на шостому місці серед восьми. Цьогоріч «покровці» знову братимуть участь у цих змаганнях.

«Вітаємо Покрову АМП-2 зі здобутим трофеєм. Такі приклади ще раз підкреслюють, якою потужною реабілітацією, фізичною та психологічною, є спорт.

Принагідно нагадую, що в області діє проєкт спортивних можливостей для військових ветеранів “Ліга Нескорених”. Розвиток адаптивних видів спорту – це наша підтримка та шана воїнам, які нас захищали на війні», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Роман Хімʼяк.