Головна Спорт У Львові провели перший в Україні турнір з шахбоксу

У Львові провели перший в Україні турнір з шахбоксу

В оригінальний спосіб на Львівщині вирішили відзначити Міжнародний день шахів, організувавши показовий турнір та майстер-класи з шахбоксу, – гібридного виду спорту, що поєднує шахи і бокс.

Срібний призер чемпіонату Європи з боксу Володимир Горзов (2003 р.н., майстер спорту), призер чемпіонату України з боксу Юрій Строєнко (2004 р.н., кандидат у майстри спорту), а також їх колеги, – члени молодіжної збірної Львівської області з боксу Віталій Баран (2003 р.н., кмс) та Максим Бахматюк (2003 р.н., кмс) провели показові поєдинки з шахбоксу. Боксери змагались по 9 раундів: 5 раундів шахів і 4 раунди боксу, що чергувалися.

Переглянути поєдинки та майстер-класи з шахів завітали близько 40 учнів Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №2 з дзюдо та боксу та дитячо-юнацької спортивної школи імені Антона Білого, а також вихованці гуртків шахів із загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова.

“Традиційно 20 липня у світі проводяться турніри та майстер-класи з шахів. Ми ж вирішили вийти за традиційні “шахові” рамки цього дня та показати, що шахи можна легко поєднувати із іншими видами спортивної і рухової активності, розвиваючи не лише шахову майстерність. Наш міні-турнір покликаний зруйнувати спортивні стереотипи, і сьогодні ми продемонстрували усім, що боксери можуть грати у шахи, а шахісти – вбирати боксерські рукавички,” – прокоментував ініціатор турніру, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович.

Зазначимо, що турнір з шахбоксу та святкування Міжнародного дня шахів на Львівщині організували Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у співпраці із Спеціалізованою дитячо-юнацькою спортивною школою олімпійського резерву №2 з дзюдо та боксу та департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково: Міжнародний день шахів відзначається з 1966 році. Датою свята був обраний день заснування Шахової федерації – 20 липня 1924 року. З 1 листопада 2011 року постановою Верховної ради України 20 липня проголошено Днем шахів в Україні.

У Львові провели перший в Україні турнір з шахбоксу

У Львові провели перший в Україні турнір з шахбоксу