Головна Спорт Жонглює м’ячем майже 9 тисяч разів: п’ятикласник зі Львівщини готується до Чемпіонату...

Жонглює м’ячем майже 9 тисяч разів: п’ятикласник зі Львівщини готується до Чемпіонату світу з футбольного фристайлу

Футбольний фрістайл полягає у виконанні різноманітних трюків з м’ячем, використовуючи різні частини тіла, зазвичай без жодного дотику до нього руками.

11-річний Андрій Панів живе у селі Мальчиці (Сторона), що на Львівщині. Футболом захоплюється віддавна, а його батько є тренером футбольної команди «Сокіл» у Мшані.

З восьми років хлопець відвідував футбольну секцію, де його тренував тато, теж Андрій Панів, а з жовтня 2023-го почав займатися ще й футбольним фристайлом у центрі розвитку вуличних культур Street Culture від організації Urban Camp, що на вулиці Патона.

«Там тренери побачили, що в хлопця великий потенціал та гарно вдаються трюки. Раніше рекорд Андрія – 400 підкидань, а як пішов на фристайл – то за два-три тижні набив понад 2000 разів. Зараз жонглює м’ячем майже 9000 разів, а це – приблизно годину», – розповідає батько спортсмена.

«Футбольний фрістайл – це захоплююча дисципліна, що поєднує в собі елементи футболу, жонглювання та акробатики. Він полягає у виконанні різноманітних трюків з м’ячем, використовуючи різні частини тіла, зазвичай без жодного дотику до нього руками.

Цей різновид вуличної субкультури виник в 1980-х роках і станом на сьогодні визнаний офіційним видом спорту з чітко регламентованими правилами та змаганнями, з поміж яких найпопулярнішими є Red Bull Street Style Championship», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Окрім жонглювання, на секції у Львові навчають грі панна, яку юнак також полюбив, та іншим напрямкам вуличного футболу. Хлопець, до речі, переміг на турнірі з панни, який організовували у Львові.

«Я просто дуже сконцентрований. У мене сильний організм і я можу довго стояти, в мене хороша витривалість. Я багато бігав, робив вдома вправи: відтискався, присідав, прес качав. Подобається мені і класичний футбол, і фристайл. Хочу стати відомим футболістом», – каже школяр.

Андрія тренують Сергій Савенок та Артем Ібатов. Вони й запросили школяра виступати за збірну України з футбольного фристайлу. Зараз команда готується до Чемпіонату світу, що відбудеться наприкінці серпня у Копенгагені в Данії. Панів та його тренери планують позмагатися там у панні (футбол 1 на 1) і стріті (футбол 3 на 3), а Панів ще й у жонглюванні.

«Цей чемпіонат світу для нас ще під питанням, бо тренери поки не мають права виїзду закордон. Якщо їм вдасться отримати дозвіл – тоді поїдемо. Це такі люди, що хочуть заявити про Україну на міжнародній арені, а далі точно повернуться додому», – додає Андрій Панів, тато спортсмена».