Головна Свято 165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка

165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка

Сьогодні минає 165 років з дня народження видатного українського поета, публіциста, науковця, перекладача Івана Яковича Франка. Річницю уродин вшанували покладанням квітів до пам’ятника поету на вул. Університетській у Львові. Студенти Франкового університету прочитали  твори Івана Франка.

У святкових заходах взяв участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

«Сьогодні, у  165-й ювілей, не перестаємо вражатися геніальності Івана Франка, цінуємо увесь його творчий та науковий доробок, дбаємо про те, аби пам’ять про нього була живою! Сьогодні Франко з нами не лише у назвах вулиць, університетів, музеїв і театрів, не лише у погруддях та пам’ятниках і не лише у день його уродин чи у день смерті.  Іван Франко з нами завжди і всюди, бо це невід’ємна частина усіх українців, це наш “дух, що тіло рве до бою” і наш молот, який “лупає сю скалу”. Щиро вітаю усіх із 165-м ювілеєм Івана Франка! Слава Україні!», – зазначив Андрій Годик.

Голова Міжнародної асоціації франкознавців, професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка Михайло Гнатюк розповів про неоціненний вклад Каменяра у розвиток та популярність української літератури. Зведений хор Центру культури та дозвілля ЛНУ ім. Івана Франка виконав твори «Вічний революціонер» та «Не пора».

На заході виступив народний артист України Святослав Максимчук.

Цими днями на Львівщині відбуватимуться різні святкові заходи, приурочені до 165-ї річниці з дня народження Івана Франка. Зокрема:

27-го серпня  у Львівській національній опері відбудеться музично-поетично-театральне дійство “Легенда про вічне життя” за однойменним твором Івана Франка у межах проєкту Дому Франка «Franko Re:volution»

27 серпня – у м. Дрогобич  відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка.

Також 27 та 28 серпня у с. Нагуєвичі та у м. Дрогобич відбудеться низка заходів, присвячених 165-й річниці від дня народження Івана Франка. Програма святкування включає етно-екскурсію садибою Франка, екскурсію «Дрогобич Франковий» та V-ий Етнофест у Садибі Франка у с. Нагуєвичі.

Фото: Богдана Мелих

165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка 165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка 165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка