Головна Свято 23 травня у Буську відзначили День Героїв

23 травня у Буську відзначили День Героїв

Минулого четверга, 23 травня, у Буську відзначили День Героїв. Урочистою ходою від районного Народного дому школярі у вишиванках під супровід духового оркестру несли п’ятиметровий національний прапор (на знімку внизу). До них з червоно-чорними та партійними прапорами ВО"Свобода" приєднались учасники визвольних змагань, депутати районної ради, представники політичних партій, учні шкіл, громадськість міста і рушили до пам’ятника Незалежності, де й відбулося віче-реквієм.

Свято Героїв – це день па­м’яті про українців, які віддали своє життя за нашу свободу, які боролись і захищали Україну від навали поневолювачів. У 1941 році Другий Великий Збір Орга­нізації Об’єднаних Націоналістів постановив відзначати 23 травня як День Героїв, щоб відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, – яскраві приклади відваги і мужності лицарів Ки­ївської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Травень для святкування Дня Героїв обрано не випадково, – останнього весняного місяця у визвольній боротьбі за кращу долю неньки України загинули її вірні сини: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття, один із співавторів ідейних засад українського на­ціоналізму Микола Міхновський; 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента за­гинув головний провідник укра­їнської національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Си­мон Петлюра; 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН, пол­ковника Євгена Коновальця.

У День Героїв ми згадуємо відомих і безіменних синів і дочок України. Пам’ять про тих, хто став наперекір тодішньому режиму, хто загинув в застінках тюрем та не пошкодував моло­дого життя задля здійснення мрії багатьох українців – бачити свою державу незалежною – вшану­вали хвилиною мовчання.

Перед присутніми виступив голова Буської районної ради Володимир Замроз, який, зо­крема, зазначив, що "пам’ять про героїв потребує не лише вша­нування, а й осмислення суті їх подвигів і продовження їхньої справи у нових умовах, адже і в часи незалежності України заги­нуло немало наших героїв – ви­датний політичний діяч В’я­чеслав Чорновіл, банкір Вадим Гетьман, журналісти Георгій Ґонґадзе і Вадим Бойко, політик Іван Гавдида і молодий укра­їнський патріот Максим Чайка". Слово мали заступник голови РДА Євген Кичурчак і голова Буського Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош, який вручив колективу районного часопису "Воля народу" подяку від Львів­ського крайового братства ОУН-УПА – за систе­матичне висвітлення на сто­рінках газети подій націо­наль­но-виз­вольної боротьби в утвердженні та роз­будові Укра­їнської держави.

До пам’ятника Незалежності лягли квіти. Букети вручили й учас­никам визволь­них змагань, а на­стоятель храму св. Юрія о.Андрій Баглай відправив моле­бень. Дует у складі Антона Рома­ніва та Ростислава Діжака з Буської першої та Вікторія Під­гірна з Буської другої по­дарували присутнім пісні.

Лариса  ГАРАСИМІВ

Знімки  автора