Головна Свято Буськ відзначатиме 920-річчя

Буськ відзначатиме 920-річчя

У неділю, 1 жовтня 2017 року, княжий Буськ відзначить 920-ту річницю з часу літописної згадки. Однак є підстави вважати, що наше місто набагато древніше. Як цьогоріч святкуватиме Буськ свій день народження, розповів на форумі краєзнавців-літописців Бущини міський голова Ростислав Сліпець.

– Святкування розпочнеться із Богослужіння у всіх храмах міста. О 10 годині на території палацу Бадені розпочне діяти цікава мобільна виставка раритетів, яку підготували члени Товариства «Бужани». О цій же годині розпочнеться футбольний турнір на місцевому стадіоні. О 13 годині вулицями міста пройде легкоатлетичний пробіг. Святковий концерт за участю місцевих виконавців проходитиме о 16 годині біля автостанції. О 19 годині розпочнеться театралізована постановка Львівського театру «Воскресіння» «Глорія». А вже о 20 годині відбудеться виступ зірковий гостей Маріанни Ільків, Лілі Ваврін, Ольги Марченко.

 

  Приємно те, що ми щорічно стараємось підтримати фінансово наших краєзнавців, які видають цікаві книги з описами дослідження древнього міста Буськ. Цьогоріч у співпраці з головним редактором науково-популярного журналу «Наша спадщина» Андрієм Левиком, один із випусків журналу був присвячений 920-річчю міста Буська. Таких журналів для навчальних закладів району та бібліотек ми закупили 80 штук. У журналі є розповіді істориків про печаті бужських князів, піктографічні надписи з Буська, церкву св.Онуфрія на Волянах, церкву Св.Параскеви 1708 року в Буську, костел Св.Станіслава єпископа і мученика, голокост у Буську, єврейський цвинтар (кіркут) у Буську, та багато інших розповідей. 

   Запрошую мешканців та гостей міста на недільне святкування.