Головна Свято На Львівщині відзначають 207-му річницю з дня народження Великого Кобзаря

На Львівщині відзначають 207-му річницю з дня народження Великого Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, у Львові відбулися заходи з вшанування пам’яті Тараса Шевченка з нагоди 207-ї річниці від дня народження.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, керівництво ОДА та міста, депутати, громадськість поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи.

«Сьогодні ми відзначаємо 207-му річницю народження Кобзаря. Роки ідуть, а його творчість лишається такою ж актуальною. А він сам – Людиною з великої літери. Поет, письменник, художник, солдат, борець!
Борітеся, поборете!… Учітесь, читайте ! І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь !… Нема на світі України, немає другого Дніпра!… Ці та багато інших слів Тараса Шевченка давно стали крилатими. Нехай його мудрість та любов до батьківщини назавжди буде прикладом для кожного з нас! Слава Україні!», – зазначив Євгеній Гірник.

Також, у межах святкувань, біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання», під час якого студенти Львівського фахового коледжу культури та мистецтв декламували вірші Тараса Шевченка.

Тарас  Шевченко – визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник. Будучи людиною універсальних обдарувань та інтересів, Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій “Кобзар”. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. До того ж Шевченко – один із найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він є автором понад тисячі мистецьких творів.