Головна Свято Огляд вертепів відбувся в Буську

Огляд вертепів відбувся в Буську

На Старий Новий рік біля міської ялинки  на площі Ринок уже кілька років поспіль відділ культури проводить огляд вертепів.

Цьогоріч їх було лише два, – з Яблунівки та Нового Милятина. Але разом з ними на різдвяному дійстві "Весела коляда" виступали дитячі (Буський Будинок дитячої та юнацької творчості) та народні вокальні ансамблі – "Зорецвіт" з Буської музичної школи та "Любисток" з Утішківського Народного дому. Мелодії колядок звучали у виконанні дуету сопілкарів Софії Панкевич та Людмили Фалінської.

Прикро, що представники ні районної, ні міської влади не знайшли того дня вільної хвилини, щоб завітати на свято.

Присутніх зі святами привітав настоятель римо-католицької церкви св.Станіслава о.Роберт Глодовський. А потім ведуча дійства Любов Огороднік запрошувала до виступу колективи. Мешканці Буська та гості свята не тільки щедро нагороджували оплесками виконавців, а й самі підспівували їм.

З цікавістю споглядали за дійством шкільного вертепу з Новомилятинської школи та Яблунівського Народного дому. А що вже всіх веселили Жид із Сурою, пропонуючи придбати у них той чи інший товар!

Вертеп із Нового Милятина біля міської ялинки виступає вперше. Як оповідає педагог-організатор школи Галина Мельник, колектив створили парафіяни церкви св.Покрови с.Ріпнів. Найбільше до цього долучилась Стефанія Вовчак, вона й костюми підготувала героям. Діти ходили від хати до хати, звіщаючи сельчанам благу вість. А люди не скупились їм на винагороду, бо знали, що всі гроші (10 тис.гривень) підуть на добру справу – будівництво  нового храму.

Яблунівці вже не вперше виступають у Буську, минулоріч колядував вокальний ансамбль, а цього року директор Народного дому Оксана Піджарко привезла самодіяльних акторів. Зазначу, що у сценарій ввели нових дійових осіб – Козака, Гетьмана тощо. Здебільшого участь у ньому беруть старші хлопці, а студенти Андрій Бербека та Руслан Карпов цьогоріч його й організували. І, як стверджує Оксана Піджарко, виконавці знають слова всіх героїв, то ж при потребі можуть один одного замінити. Найколоритнішими виглядали ж, звичайно, Жид (Андрій Бабій) і Сура (Василь Фурманевич). Своїх артистів приїхала підтримати з сельчанами і  сільський голова Надія Романюк.

На закінчення свята  заколядувала вся малеча, яка зібралась того дня біля ялинки. Вона отримала солодощі від міської ради.

Відлунали колядки. Люд помаленьку розходився. Спілкуюсь із мешканками Буська – п.Зіною та  п.Олександрою. Відколи біля міської ялинки проводять такі свята, вони  щороку, за будь-якої погоди, сюди приходять. "Нам це цікаво, і на заваді не стануть ні морози, як сьогодні, ні снігові заметілі, як минулоріч, – ділиться враженнями п.Зіна. – Нас зігріває саме свято народження Божого Дитяти, яке дає нам благословення. Такі заходи повертають у нашу молодість. Пригадую, як і ми, у 50-60 роках минулого століття, одягнувши великі хустки, ходили колядувати. Яка ж то радість була для нас! Ми й сьогодні разом колядували. Приємно, що молодь не забуває наших традицій, а продовжує їх".

Лариса  ГАРАСИМІВ

На знімку автора: виступає вертеп Новомилятинської школи.